Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Hangi Bankalar Kentsel Dönüşüm Kredisi Veriyor?

Risk altındaki binaların yenilenmesi şehir planlamasında oldukça önemlidir. Ekonomik olarak ömrünü tamamlamış ve depreme dayanıksız olduğu belirlenen binalar için bankalar, kentsel dönüşüm kredisi veriyor. Riskli görülen bölgelerdeki binaların yenilenmesi ve depreme dayanıklı bir binada oturmak isteyen konut sahipleri için uygun faiz oranları ve uzun ödeme dönemleri ile verilen bu kredi türünde, 24 aya kadar ana para ödemesiz dönem, ertelemeli ödeme gibi farklı ödeme seçenekleri de var. 120 aya kadar vade seçenekleri ve aylık %0,58’den başlayan faiz oranları ile kentsel dönüşüm kredisi veren bankaları bu yazımızda listeledik…

Denizbank

Devlet katkısı ile verilen ve aylık %0,58’den başlayan faiz oranları ile 120 aya kadar vadelerle alabileceğiniz Denizbank kentsel dönüşüm kredisi, 24 aya kadar anapara ödemesiz dönem ile esnek ödeme seçenekleri sunuyor. Binanızın dönüştürülmesi için en uygun seçenekleri bulabileceğiniz Denizbank’ta ücretsiz dönüşüm danışmanlığı hizmetinden de yararlanabilirsiniz. İnşaat tamamlama garantisi sunan bankadan 120 bin TL kredi alırsanız 24 aya kadar vade seçeneğinde aylık %0,58 faiz uygulanır. Aynı tutar için 120 ay vade seçeneğinden yararlanmak isterseniz aylık %0,86 faiz uygulanmaktadır.

Akbank

Riskli bölgelerde yer alan ya da ekonomik ömrünü tamamlamış binalar için Akbank’tan alabileceğiniz kentsel dönüşüm kredisi, bakanlık tarafından uygulanacak faiz desteği ile verilmektedir. Binada riskli yapı tespit raporu sonrasında oy çoğunluğu olması durumunda binada dönüşüm kararı alınır. Konut için 120 aya kadar ve iş yeri için 84 aya kadar yararlanabileceğiniz bu kredi türünde aylık %0,33 oranında faiz desteği sağlanmaktadır. Bu kredi türünden eşit taksitli, 2 yıla kadar sadece faiz ödemeli gibi farklı ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Vakıfbank

10 yıla kadar vadelendirerek alabileceğiniz Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi, konutlarını yeniden inşaa etmek isteyen hak sahiplerine verilmektedir. Aylık %1,06 faiz oranı ile alabileceğiniz bu kredi türünden Vakıfbank’ta, her bir hak sahibi için 125 bin TL olmak üzere toplamda maksimum 625 bin TL’dir. Eşit taksitli ya da 2 yıla kadar yalnızca faiz ödemeli olarak alabileceğiniz bu kredi türünde, kredi tutarı üzerinden %0,5 oranında kredi tahsis ücreti alınmaktadır.

İş Bankası

Evini yenilemek isteyene finansman desteği İş Bankası’nda. Ev kredilerinde yıllık %5 ve iş yeri kredilerinde yıllık %4 olarak uygulanan devlet desteği ile alabileceğiniz İş Bankası kentsel dönüşüm kredisinden 120 aya kadar vadelerle yararlanabilirsiniz. Eşit taksitli ya da 1 yıla kadar anapara ödemeli gibi farklı ödeme seçenekleri ile alabileceğiniz bu kredi türünden yararlanmak ve detaylı bilgi için banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Halkbank

Afet riski altındaki binasını yenilemek isteyen hak sahipleri için Halkbank’ta düşük faiz oranları ve devlet desteği ile kentsel dönüşüm kredisi var. 60 aya kadar vade seçeneğinde %1,13 ve 120 aya kadar vade seçeneğinde %1,15 faiz oranı ile yararlanabileceğiniz bu kredi türünde tahsis komisyonu da yok. Bankadan 120 ay vadeli 125 bin TL kredi aldığınızda; aylık %1,04 oranında faiz uygulanır. Eşit taksit ödeme seçeneğinden yararlanmanız durumunda aylık 1828 TL taksit ödersiniz. Kentsel dönüşüm kredisi ile ilgili daha fazla bilgi için şu yazımızı da inceleyebilirsiniz…

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 18 Ocak 2017 - 3:50:14

Benzer Konular

Yukarı Çık