Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Hangi Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Veriyor?

Bankaların kredi verirken dikkate aldığı kriterlerin başında düzenli bir gelir geliyor. Tabii bu gelirin belgelenebilir olması da gerekiyor. Peki, sigortası olmayan ya da çalışmayan bir ev hanımı acil nakit ihtiyacını karşılamak için bankalardan kredi alabilir mi? Aslında bu soruya kesin olarak bir cevap vermek oldukça zor. Çünkü kredi başvurusu sırasında bankaların dikkate aldığı birçok kriter var. Ayrıca kredi başvurusunda bulunurken kefil göstermeniz de başvurunuzun olumlu sonuçlanmasına pozitif etkileyebilir. Peki, hangi bankalar ev hanımlarına kredi veriyor? Ev hanımları hangi özellikleri sağladığında kredi alabilir?

1) Eşini Kefil Göstermesi 

Ev hanımlarının kredi alabilmesinin en kolay yolu eşini kefil göstermesidir. Eğer eşiniz çalışıyorsa ve uzun süredir düzenli bir geliri varsa onu kefil göstererek ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Ancak eşinizin mevcut bir kredi ödemesinin olması durumunda başvurunuzun olumlu değerlendirilme şansı düşebilir.

2) Banka ile Uzun Süredir Çalışıyor Olması 

Bankalar kredi kartı verirken, kredi kadar detaylı bir sorgulama yapmıyor. Belki de çalıştığınız dönemden bu yana kullandığınız bir kredi kartınız var. Ya da banka şubesinden yaptığınız başvurunuz kabul edildi ve kredi kartı aldınız. Bu kredi kartını da sürekli kullanıyor, harcamalarınızı bu karttan yapıyor ve hatta faturalarınızı kredi kartınız ile ödüyorsunuz. İşte o zaman kredinizin onaylanma şansını yükseltebilirsiniz, tabi ödemelerinizi düzenli yapıyor olmanız çok önemli. Kredi kartı kullanımınıza bağlı olarak kredi notunuzu da yükseltmeyi başardıysanız ve uzun süredir bankalar ile çalışıyorsanız, ev hanımı olsanız bile yapacağınız çok yüksek tutarlı olmayan bir ihtiyaç kredi başvurunuzun olumlu değerlendirilme şansı oldukça yüksek.

3) Oturduğu Evin Kendisinin Olması 

Düzenli bir geliri olmayan tüketiciler için bankaların ipotekli ihtiyaç kredisi olanağı da bulunuyor. Ev hanımlarına kredi veren bankalar da genellikle ipotek gösteren tüketiciler için kefilsiz ve gelir belgesiz kredi olanağı sunuyor. Oturduğunuz ev sizinse onu ya da kullandığınız araç sizin adınıza kayıtlıysa onu ipotek göstererek kredi başvurusu yapabilirsiniz.

4) Kira Gelirinin Olması 

Bir işiniz olmasa bile bir ek geliriniz olabilir. Kira geliriniz olduğunu belgeleyerek başvuru yapmak istediğiniz bankanın şubesinden bu belge ile başvuru yaptığınızda, belli bir tutara kadar olan ihtiyaç kredisi başvurularınız olumlu sonuçlanacaktır. Dilerseniz kira geliriniz olan taşınmaz mülkü, yukarıda da bahsettiğimiz gibi ipotek göstererek kredi başvurusu yapabilirsiniz.

5) Banka Hesabında Birikiminin Olması 

Bankalarda bir altın hesabınız ya da birikim yaptığınız bir vadeli hesabınız mı var? Ona dokunmak istemiyorsanız ihtiyacınız olan tutar için bireysel kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Müşterisi olduğunuz banka hesabınızda birikiminizin olması, yaptığınız kredi başvurularının değerlendirilmesinde önemli bir rol oynar ve bu miktar ile doğru orantılı olarak belli bir tutara kadar yaptığınız başvurular genellikle onaylanır.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 28 Ekim 2016 - 10:13:57

Benzer Konular

Yukarı Çık