Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Halk Bankası İnternet Şubesi ve EFT Saatleri

Elektronik fon transferi yani kısaca söylendiği gibi EFT son yıllarda tüm dünya da kullanılan para gönderme şeklidir. İstediğiniz kişinin banka hesabına EFT aracılığı ile para göndermeniz mümkündür. EFT işlemleri hafta içi bankaların belirlediği saatler aracılığı ile gönderilmekte olup bu saatler dışında gönderilen EFT’ler bir sonraki güne kalmaktadır. Cuma günleri EFT gönderim saatinden sonra gönderilmek istenen EFT’ de hafta başına yani pazartesi gününe kalmaktadır. EFT’ler gönderildikten sonra en fazla yoğunluğuna göre on dk. için de gönderilen hesaba ulaşmaktadır. Tüm bankalar aracılığı ile EFT gönderimi sağlanmakta olup her bankanın EFT yollama saatleri değişiklik göstermektedir.

İlgili: Halkbank Çalışma Saatleri ve Hafta Sonu Açık Şubeler

Halk Bankası EFT Saatleri

Devlet bankası olan Halk Bankası aracılığı ile EFT gönderimi yapmak istiyor iseniz hafta içi sabah 08:00 itibari ile EFT gönderimi başlar ve akşam da 16:30′ da EFT gönderimi biter. Bu saatler arasında istediğiniz saatte EFT gönderimi yapabilirsiniz. Yani Halk Bankası EFT saatleri hafta içi sabah 08:00 ile akşam 16:30 saatleri arasındadır.

Halk Bankası aracılığı ile EFT gönderimi yapmak istiyor iseniz bu saatler arasın da gidip bir Halk Bankası şubesinden yapabileceğiniz gibi eğer Halk bankası müşterisi iseniz ve Halk Bankası İnternet Bankacılığı kullanıcısı iseniz kendiniz interaktif hesabınıza girip EFT gönderimi sağlayabilirsiniz.

Halk Bankası interaktif hesap kullanıcıları interaktif hesaba girip para gönderme seçeneğinden EFT seçeneğini seçip istedikleri hesaba EFT yollayabildiği gibi istedikleri tarih aralığında EFT emri de oluşturabilirler. Verdikleri EFT emri de emir verilen tarih de eğer hesapta verilen emirde ki miktarda para var ise EFT emri gerçekleşir. Halk Bankası müşterisi olmayanlar da yukarı da yazdığımız gibi hafta içi Halk Bankası EFT saatleri arasında gidip EFT gönderimi gerçekleştirebilirler. EFT gönderimi yapabilmek için EFT gönderilecek kişinin ad soy ad bilgileri, hesap numarasına EFT yollanacak ise gönderilecek hesabın numarası, banka adı ve şube adı gerekir. Eğer gönderilecek hesabın iban nosu biliniyor ise EFT yollanacak kişinin banka hesabının iban nosu ve kişinin ad soy ad bilgisi yeterlidir.

Halk Bankası İnternet Şubesi

Halk Bankası İnternet Şubesi ile hafta içi her gün sabah sekiz itibari ile akşam dört buçuğa kadar istediğiniz kişinin hesabına yazdığımız şekilde EFT yollayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey EFT göndereceğiniz kişinin hesap bilgileri ile EFT saatleri arasın da herhangi bir Halk Bankası şubesine gitmektir. Ya da Halk Bankası internet bankacılığı aracılığı ile kendiniz EFT emri oluşturarak EFT gönderimi sağlamaktır. Her iki yoldan hangisini kullanırsanız kullanın her ikisinde de başarılı ve hızlı bir şekilde EFT gönderimi sağlayabilirsiniz.  EFT yolu ile para gönderimi sağlamak hızlı bir şekil de para transferi yapmanızı sağlarken aynı zamanda da güvenli bir şekilde para yollamanızı sağlamaktadır. Son yıllarda birçok kişi gerek banka şubesi aracılığı ile gerekse internet üzerinden para yollarken EFT ile yollamayı tercih etmektedir.

Kategori: Halkbankası
Yazar: Tarih: 5 Ekim 2016 - 3:46:59

Benzer Konular

Yukarı Çık