Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Gelirini Belgeleyemeyen Kredi Nedir?

Freelance çalışanlar ya da sigortasız bir işte çalışanlar, yaptıkları kredi başvurularında sorun yaşıyor. Gelirleri yüksek olsa bile, sigortalı olmadıkları ve gelirlerini belgeleyemedikleri için kredi başvuruları olumsuz değerlendiriliyor. Sigortasız çalışan tüketiciler için bankaların kredi ürünleri arasında yer alan gelirini belgeleyemeyen kredi, işte bu gruba giren çalışanlar için nakit ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri kredi fırsatı sunuyor. Bazı bankalarda bulunan ve gelir belgesiz kredi kavramı ile karıştırmamanız gereken gelirini belgeleyemeyen kredi, çalışıyor olmasına rağmen gelirini belgeleyemeyen vatandaşlar içindir. Eğer sezonluk işçiyseniz ya da günlük işlerde çalışıyorsanız, sigortanız olmayabilir. Sigorta primlerinizin yatmadığı bu tip durumlarda da gelirinizi belgeleyemezsiniz. Bu da, geliriniz olmasına rağmen kredi ihtiyacınız olduğunda kredi alımınızın önüne engel koyar. Aynı durum freelance çalışanlar için de geçerlidir.

Bilgisayardan iş yapanlar, evde iş yaparak geçimini sağlayanlar, gündelikçiler ve daha birçok kişi, gelirini belgeleyemeyen vatandaşlar arasında yer alıyor. Eğer siz de bu gruptaysanız ve kazancınız olmasına rağmen gelirinizi belgeleyemiyorsanız, bankaların gelirini belgeleyemeyen kredi seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Tabi bunun için de diğer önemli kriterlere uygun olmanız şart. Bir kredi başvurusunda, gelir belgesinin yanında en önemli diğer kriter, yüksek bir kredi notudur. Kredi kartı başvuruları kredi başvuruları kadar zor olmadığından, çalışmıyor olsanız bile bir kredi kartı alabilirsiniz. Kredi kartını aldıktan sonra düzenli kullanmanız ve ödemelerini zamanında yapmanız durumunda, finansal durumunuz ve kredi notunuz da otomatik olarak yükselir. Kredi notunuz yüksekse, gelirini belgeleyemeyen grupta olsanız bile, belli bir limite kadar olan kredi başvurularınız olumlu değerlendirilir. Eğer sizin de kredi notunuz Türkiye ortalaması ve üzerindeyse yani 1400’den daha yüksekse, gelirini belgelemeyen kredi seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Düzenli bir maaşı ve sigortası olmayan vatandaşlar için bankaların oluşturduğu bu kredi türü, bu grupta yer alan vatandaşların kredi ihtiyaçlarını karşılamaya olanak sunuyor.

Çalışmıyor olsanız da; adınıza kayıtlı bir fatura, kullandığınız bir kredi kartı varsa, gelirini belgeleyemeyen kredi kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Cep telefonu faturanızı düzenli ödüyor musunuz? Evinizin elektrik, su, doğalgaz faturası sizin üzerinize ve faturalarınızı zamanında mı ödüyorsunuz? Bunlara ek olarak kredi kartı kullanıyorsanız ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ödüyorsanız bunları kredi başvurusu yapacağınız bankanın şubesine gidip ibraz ederek düzenli ödeme yaptığınızı kanıtlayarak da kredi başvurusunda bulunabilir ve kredi alabilirsiniz. Ödemelerini düzenli yapan vatandaşlar, gelirini belgeleyemeyen kredi seçeneği kapsamında kredi alabilirler. Denizbank, Akbank, QNB Finansbank ve ING Bank’ta gelir belgesi olmayan tüketiciler için gelirini belgeleyemeyen kredi seçenekleri sunuluyor. Eğer siz de bu grupta yer alıyorsanız, başvurularınızı internet ya da SMS ile değil, kredi almak istediğiniz bankanın şubesine giderek yapmalısınız.

Kategori: Banka Kredileri, Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 26 Aralık 2016 - 7:26:32

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Gamze dedi ki:

    Ankarada öğretmen olarak çalışıyorum düzenli ödeme yaparım ama kredi notum düşük bu yüzden kredi çekemiyorum lütfen dönüş yaparsanız sevinirim acil 15000e ihtiyacım var daha önce de yazdım lütfen dönüş yapın

Yukarı Çık