Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Gelir Belgesiz Kredi Verenler 2015

Bankalar kredi başvurusu yapan tüketicinin ilk önce gelir belgesine bakıyorlar. Geliri olmayan bir tüketici bankanın gözünde kesinlikle güvensiz bir müşteridir. Çünkü, bankalar önce kendilerini güvence altına almak istediklerinden gelir belgesi büyük önem taşımaktadır. Peki, gelir belgesiz kredi verenler var mı? Az önce de dediğimiz gibi gelir belgesiz kredi almak zor. Fakat, bankalar arasında büyük bir rekabet olduğundan dolayı artık bankalar müşterilerini geri çevirmek yerine farklı alternatifler sunarak kredi verme yoluna gidiyorlar. Hatırlarsanız yıllar önce gelir belgesi olmayana kredi verilmiyordu. Ancak, artık gelir belgesiz de kredi almak mümkün.

Eğer gelir belgesiz kredi almak istiyorsanız ve bir bankanın maaş müşterisi iseniz rahatlıkla kredi alabilirsiniz. Çünkü, her ay düzenli olarak paranız hesaba yatacağından banka size krediyi gözü kapalı verecektir. Ya da eğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan bir memursanız gelir belgesi olmadan da kredi alabilirsiniz.

Çünkü, memurların bütün kazançları e-bordro üzerinde çıktığından dolayı banka müşterisinden gelir belgesi istemez. Bunun dışında ev hanımlarına da gelir belgesiz kredi verilir. EV hanımı eşinin üzerinden kredi çekeceği için ondan da gelir belgesi istenmez. Gelir belgesiz kredi veren bankalar 2015 listesi arasında ise Odeabank,Garanti Bankası,Denizbank,İş Bankası ve Vakıfbank gibi bankalar yer almaktadır.

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 10 Haziran 2015 - 12:59:15

Benzer Konular

Yukarı Çık