Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Garanti Taksitli Nakit Avans Hesaplama ve Başvuru

Bankalar müşterileri için fırsatlar yaratmaktadır. Oluşturulan birçok kredi türü ile müşteriler kendi işlerini kurabiliyorlar veya evlerini satın alabiliyorlar ya da araba sahibi olabiliyorlar. Özellikle borcu fazla olan kişiler için banka kredileri ikinci bir şans oluyor. Alınan kredi ile birlikte ekonominin düzeltilmesi için şans tanınmış oluyor. İnsanlar borçlarını ödeyebilmek için veya kendilerinin düşük çaplı ihtiyaçlarını karşılayabilmek için bankaların sunduğu ihtiyaç kredilerine başvurmaktadırlar. Kendi evi olsun isteyen kişiler ise mortgage veya ev kredisi olarak adlandırılan krediler almaktadırlar.

Bu krediler sayesinde insanlar istediklerine sahip olabiliyorlar. Bu krediler genellikle düşük faizlerle ve miktarına göre verilen vadelerle geri ödenmektedir. Bankalar kredi vermek için bazı koşullar sunmaktadır. Bu koşulların sebebi verilen kredinin geri ödeneceğinden emin olmaktır. Bankalar özellikle kredi notu olarak adlandırılan sayısal değere oldukça önem vermektedir. Bu değer insanların güvenilirliğini belirtmektedir. Eğer kredi notu düşük ise birçok banka kredi vermekten kaçınmaktadır. Ancak eğer yüksek ise istenilen koşullara fazla önem verilmeden kredi almak mümkündür. Koşullar genellikle dosya masrafı olarak adlandırılan bir ücretin ödenmesi, gelir belgesi ve kefil bulundurmaktır.

Bunun dışında zaman içinde artan banka sayısı yüzünden bir rekabet ortamı oluşmuş ve birçok kampanya olarak adlandırılabilecek kredi fırsatları ortaya çıkmıştır. Özellikle faizsiz krediler, masrafsız ve kefil istemeyen krediler ortaya çıkmıştır. Bir de son zamanlarda ortaya çıkan nakit avans özelliği acil bir durumda zorda kalan insanlar için oldukça kullanışlı bir yenilik oldu. İnsanlar zorda kaldıkları zaman herhangi bir hesabı bulunan bankadan nakit avans çekebilmektedirler. Çekilen nakit avans miktarına eklenen faiz oranıyla beraber ödemesi yapılmaktadır. Ancak yine oluşturulan rekabet ortamı ve müşteri azlığı nedeniyle birçok banka alınan nakit avanslar için geri ödeme kolaylığı oluşturmuştur.

Garanti Nakit Avans

Özellikle birçok kişinin ilgisini çeken taksitli nakit avanslar çok kullanılmaktadır. Bu avans türünde adından da anlaşılacağı gibi çekilen avansın geri ödemesi belli aylarda taksite bölünerek taksit taksit ödenebilmektedir. Birçok banka gibi Garanti Bankası da taksitli nakit avans vermektedir. Garanti taksitli nakit avans en 500 TL’den başlamakta ve 5 ila 9 ay arasında taksit seçenekleriyle ve 2,02 faiz oranıyla geri ödemek mümkündür. Garanti sadece taksitli olarak değil aynı zamanda normal ödeme şekli olan Garanti nakit avans çekimi de mevcuttur. Taksitli avans en çok acil durumlarda kullanılmaktadır. Birçok müşteri en 500 TL çekerek ve istedikleri ödeme şeklini oluşturarak nakit avans çekebilmektedir. Faiz oranları bölünen taksit sayısına göre değişmemektedir.

Ancak verilen faiz ücreti doğal olarak çekilen paraya göre değişmektedir. Örnek vermek gerekirse en düşük fiyat olan 500 TL’nin 5 taksit ve faiz oranı 2,02 olarak düşünülürse ödenecek faizli ücret tam olarak 110,1 TL’dir. Yani ödenen faiz 10,1 TL’dir. Banka düşük faizle nakit avans vererek birçok kişinin acil durumunda yardımcı olmaktadır.

Kategori: Garanti Bankası
Yazar: Tarih: 21 Eylül 2016 - 12:50:24

Benzer Konular

Yukarı Çık