Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Garanti İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

İhtiyaç kredisi, günümüzde en çok talep gören kredilerin başında gelmektedir. Miktar olarak diğer kredi türlerinden daha az olan bu kredi türüne insanlar sık sık başvuru yapmaktadır. Garanti Bankası, ihtiyaç kredisini yoğun olarak müşterilerine sunan bankaların başında gelmektedir.

Garanti Bankası’nın ihtiyaç kredileri genel olarak 20 bin TL’ye kadar verilebilmektedir. Daha üstü miktarlarda da ihtiyaç kredisi verilebilmektedir. Ancak genel olarak Garanti ihtiyaç kredilerini 10 bin TL ile 20 bin TL arasında olduğunu söyleyebiliriz. Bu kredilere yaptığınız başvurularda cevap kısa bir sürede belirtilmekte ve krediniz tarafınıza ulaştırılmaktadır. Garanti ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır diye bakılacak olursa, bankanın başvuru aşamaları için çeşitli imkanlar sunduğunu görebilmekteyiz.

İlgili: Garanti Kredi Hesaplama

Garanti Bankası’ndan ihtiyaç kredisini en kolay alabileceğiniz yol, internet başvurularıdır. Bakıldığı zaman özellikle iş hayatında yoğun olarak temposu olan kişiler, bu sistemi yoğun olarak kullanmaktadır. Garanti Bankası internet bankacılığı sistemi üzerinden ihtiyaç kredilerine rahatlıkla başvurabilirsiniz. Bu şekilde yaptığınız başvurularda paranız da direkt olarak internet üzerinden sizlere ulaştırılmaktadır.

Bilgi: Garanti Bankası İnternet Şubesi Giriş

Garanti ihtiyaç kredisi cevabının olumsuz olma riski, diğer kredi türlerine göre daha azdır. Örneğin; 1500 TL bir gelirle bir konut kredisi çekmeniz mümkün olmayacaktır. Ancak bu gelir ihtiyaç kredisi çekmeniz için yeterlidir. Kredi notunuz da çok fazla düşük değilse, ihtiyaç kredilerinden rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Faiz oranları, vade şartları göz önüne alındığı zaman Garanti Bankası için Türkiye şartlarındaki en iyi bankalardan biridir yorumunu yapabiliriz.

Şubeden yapılan başvurularda bankaya bazı evrakları teslim etmeniz gerekecektir. Ancak daha önceden bankadan kredi çektiyseniz ve bankanın bir müşterisi iseniz, bu evrakları götürmenize de gerek yoktur. Sadece ilk kez başvuru yapacak kişiler için istenen evraklar vardır. İhtiyaç kredisi için genellikle kimlik, gelir belgesi ve kredi başvuru formunu bankaya beyan etmeniz yeterli olacaktır. Bunlar dışında herhangi bir evrak bankadan talep edilmemektedir. Evraklar incelendikten sonra genellikle 24 saat içinde banka sizlere kredinizin cevabını iletmektedir. Başvuruyu günün erken saatlerinde yapan kişiler için, kredinin cevabı aynı gün verilmektedir. Ardından da krediniz sizlere teslim edilmektedir.

Her bankada olduğu gibi kredi notları da Garanti Bankası tarafından fazlasıyla önemsenmektedir. Kredi notunun belirlenen seviyelerde olmaması durumunda, kredi çekmeniz mümkün değildir. Esasen kredi başvurularında bankanın incelediği iki nokta vardır. Bunlar gelir belgesi ve kredi notudur. Kişilerin kredi almasını belirleyen unsurlar da bunlardır. Garanti Bankası’nı özellikle ihtiyaç kredisi konusunda diğer bankalardan ayıran özelliklerden birisi de vade seçenekleridir. 10 bin TL değerindeki bir krediyi 36 aya kadar vade yapan banka, müşterilerine de ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Garanti Bankası’ndan kredi başvurusu yapmadan önce dilerseniz Kredi Hesaplama Aracı ile kredi ve taksit tutarınızı öğrenebilir ve başvuruları da buna göre yapabilirsiniz.

Kategori: Garanti Bankası, Garanti Bankası Kredi Başvurusu
Yazar: Tarih: 27 Eylül 2016 - 2:33:06

Benzer Konular

Yukarı Çık