Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Garanti Cepbank Nedir? Garanti Cep Şubesi Detayları

 

Garanti Cepbank

Garanti Bankası Facebook sayfasındaki CepBank uygulamasından, Garanti cep telefonundan kısa mesaj ile Android ve iPhone uygulamaları ile İnternet/Cep Şubesi veya Paramatiklerden istediğiniz kişinin cep telefonuna, Paracard veya Paracard Trink’ ine para gönderebileceğiniz, bunun dışında da daha birçok bankacılık işlemlerini yapmanızı sağlayan Şubesiz bankacılık servisidir.

Garanti Cepbank ile neler yapılabilir?

 • Cep telefonunuzdan SMS ile herhangi bir cep telefonuna para gönderebilirsiniz. Garanti Cepbank para gönderme ile parayı göndereceğiniz kişi, Garanti Paramatiklerden karta gerek kalmadan yalnızca “giriş” tuşuna basarak anında çekebilir (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan Paramatiklerde Cepbank para gönderme ve para çekme işlemleri yapılamamaktadır). Parayı göndereceğiniz kişinin Garanti Bankası’nda hesabı veya kartı olmasına da gerek yoktur. Garanti Kartsız Para Çekme bu şekildedir.
 • Cep telefonunuzdan SMS ile herhangi bir Paracard veya Paracard Trink’e para gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz tutar kartın bağlı olduğu hesaba anında geçer.
 • Garanti Cepbank ile Kredi kartı borcu ödemesi, OGS ve KGS ödemeleri, GSM TL. yükleme, şans oyunları (Bilyoner.com ödemesi, Nesine.com ödemesi) vb. işlemi yapabilirsiniz.
 • Cep telefonunuz üzerinden “Bakiye” yazıp 3333’e SMS göndererek Cepbank’a tanımlı hesabınızın bakiyesini öğrenebilirsiniz. Cepbank işlemleri için cep telefonunuzdan 3333’e gönderdiğiniz kısa mesajlardan, 3333’den sizin cep telefonunuza ve para göndereceğiniz kişinin cep telefonuna gelen kısa mesajlardan ücret alınmamaktadır.
 • Android ve iPhone uygulamalarını kullanarak, Cepbank’ı olanlardan Garanti Bankası’nda hesabınız olmasa da para isteyebilirsiniz. Ortak ödeme yapılması gerekli durumlarda “Hesap paylaş” özelliğini kullanarak yapılacak ödemeyi bölebilirsiniz.
 • Cepbank “Hareket izleme” seçeneğiyle Cepbank ile ilgili yaptığınız bütün işlemleri ve alışverişlerinizi takip edebilirsiniz.
 • İnternet üzerinden “Garanti Facebook” butonuna tıkladıktan sonra yalnızca kendi cep telefonu numaranızı ve para göndermek istediğiniz cep telefonu numarasını girerek istediğiniz kişiye anında para gönderebilirsiniz.

 Garanti Cepbank tanımlaması nasıl yapılır?:

 • Garanti Paramatiklerden; Ana menüde yer alan Cepbank işlemleri altındaki Cepbank tanımlamayı seçin. İşlemlerde kullanacağınız Cep telefon numaranızı, hesap numaranızı ve şifrenizi belirleyin. Günlük işlem limitinizi belirleyin (günlük üst limit 1000 TL.’dir).
 • Garanti internet şubesinden; Garanti internet şubesine giriş yapın. Cepbank menüsü altındaki Cepbank tanımlamayı tıklayın. İşlemlerde kullanacağınız cep telefon numaranızı, hesap numaranızı, şifrenizi ve günlük işlem üst limitinizi belirleyin.

Garanti Cepbank şifre işlemleri nasıl yapılır?

Cep bank şifrenizi Garanti İnternet Şubesi’nde Cepbank menüsünden rahatlıkla değiştirebilirsiniz. İşlem sırasında şifrenizi yanlış gönderirseniz işleminiz yapılmayacaktır. Eğer yanlışlıkla, üç defa üst üste yanlış şifre girerseniz, güvenlik nedeniyle Cepbank otomatik olarak “Kapalı” konuma geçecektir. Böyle bir durum ile karşı karşıya gelirseniz, Garanti İnternet Şubesi’nden Cepbank’ınızı “Açık” konumuna getirmeniz gerekir. Şifre değiştirmek istediğinizde yeni Cepbank şifrenizi Garanti İnternet Şubesi’nin Cepbank menüsünden rahatlıkla alabilirsiniz.

İlgili: Garanti Cep Şubesi Uygulaması

 Garanti Cepbank işlem ücretleri nelerdir?

 • Kayıtlı EFT: 2,75 TL
 • Kayıtlı Havale: 1,20 TL
 • Para Gönderme: 1,50 TL
 • GSM TL Yükleme: 0,50 TL
 • OGS Ödeme: 1,00 TL

Kategori: Garanti Bankası
Yazar: Tarih: 9 Ekim 2016 - 1:55:50

Benzer Konular

Yukarı Çık