Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Garanti Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Acil nakit ihtiyacınız mı var? Evinizi yenilemek ya da artık kiradan kurtulmak mı istiyorsunuz? Hayalini kurduğunuz arabayı almaya mı karar verdiniz? Tüm ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi ihtiyaçlarınız için düşük faizli ve esnek ödeme seçenekleri Garanti Bankası’nda. 48 ay vadeli ihtiyaç ve taşıt, 120 aya varan vadelerle de konut kredisi alabileceğiniz bankaya kredi başvurusu için farklı başvuru kanallarını tercih edebilirsiniz. Peki, Garanti Bankası kredi başvurusu nasıl yapılır?

Şubeden Başvuru 

Kredi ihtiyacınız varsa, ipotekli kredi başvurusu ya da gelirini belgeleyemeyen kredi gibi kredi seçeneklerinden yararlanacaksanız, kredi başvurularınızı Garanti şubelerinden yapabilirsiniz. Başvuru sırasında yanınızda şu belgeler olmalıdır;

  • Nüfus cüzdanı aslı ya da fotokopisi,
  • ikametgah belgesi,
  • gelir belgesi

Banka, başvuru sırasında ek belge talep edebilir. Örneğin gelirinizi belgeleyemiyorsanız ya da çalışmıyorsanız, Garanti Bankası’ndan ipotekli kredi alabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı 

444 0 333 no’lu Garanti Bankası telefon bankacılığı kanalından kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini aradığınızda sizi sesli yanıt sistemi karşılar. Burada yapmak istediğiniz işlemi birkaç kelime ile anlatmanızı ister. “Kredi başvurusu yapmak istiyorum” diyebilirsiniz. Ardından size “Peki, bunlardan hangisini yapmak istiyorsunuz; ev kredisi mi ihtiyaç kredisi mi ya da diğer krediler diyebilirsiniz” yanıtını alacaksınız. Burada almak istediğiniz kredi türünü söylemeniz gerekiyor. Ardından almak istediğiniz kredi türünün menüsüne yönlendirilirsiniz. Buradan işleminizi komutlara göre devam ettirebilir ve kredi türüne göre kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

SMS Bankacılığı ile Başvuru 

Garanti Bankası’na kredi başvurusu yapmak için şubeye gitmenize ya da internetten başvuru formunu doldurmaya gerek yok. Sadece bir SMS ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 11 haneli T.C kimlik numaranızı, almak istediğiniz kredi miktarını, kaç ay vadeli olarak geri ödemek istediğinizi ve aylık gelirinizi aralarında birer başlık bırakarak 3390’a kısa mesaj gönderebilirsiniz. Mesajınız, operatörünüzün SMS tutarına göre ücretlendirilecektir. Başvuru sonucunuz, birkaç dakika içinde kısa mesajla yanıt olarak size gönderilir. Ön başvurunuz alındıysa, kredinizi Garanti Bankası şubelerinden alabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı ile Başvuru 

Garanti Bankası kurumsal internet sayfasına giriş yapın. Ardından ana sayfada yer alan üst menüde “Bireysel” menüsüne tıklayın. Alt menüde “Krediler” bağlığını seçin. Buradan bireysel ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ya da konut kredisi seçeneklerinden almak istediğiniz kredi türünü seçin. Açılan sayfada 2 adet başvur bağlantısı bulabilirsiniz. Bunlardan biri internet şubesi kullanıcıları için, diğeri de Garanti Bankası müşterisi olmayan vatandaşların başvurusu içindir. Eğer banka müşterisi değilseniz, ikinci “başvur” bağlantısını tıklayın. Açılan sayfada kişisel bilgiler, kimlik ve iletişim bilgileri, çalışma ve gelir bilgileri ve kredi bilgileri kısımlarını doldurduktan sonra başvur bağlantısına tıklayın ve Garanti Bankası kredi başvurusu işlemini tamamlayın. Eğer banka müşterisiyseniz, bir önceki sayfada “internet şubesi kullanıcıları için” yazan başvur bağlantısını tıklayın. Buradan müşteri numarası ya da T.C kimlik numarası ve internet şubesi giriş şifrenizi tuşlayarak internet şubenize giriş yapın ve form doldurmadan, müşteri bilgilerinizle anında kredi başvurunuzu yapın.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Garanti Bankası, Garanti Bankası Kredi Başvurusu
Yazar: Tarih: 2 Ocak 2017 - 10:25:35

Benzer Konular

Yukarı Çık