Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Garanti Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası şubesiz bankacılık servisinin sağladığı hizmetlerde sınır yok. Bu servisin en önemli olanaklarından biri olan para transferi işlemlerini bireyler ister internet bankacılığından, ister mobil bankacılıktan, isterlerse de Alo Garanti destek hattından gerçekleştirebilirler. Bu işlemlerden biri olan EFT’nin yanlış alıcıya yapılması durumunda bu işlemin iptali gerekebilir. İptal başvurusu, yapılan yanlış EFT işlemi karşı banka hesabına ya da karşı banka EFT havuzuna ulaşmadan ivedilikle yapılmalıdır. Aksi takdirde iptal süreci biraz daha uzamaktadır. Bu yazımızda sizlere Garanti Bankası EFT iptali nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

Alo Garanti 444 0 333

Bu gibi durumda yapılması gereken ilk iş derhal Alo Garanti Müşteri Hizmetleri 444 0 333 telefon numarasını aramak olmalıdır. Müşteri hizmetleri servisi yetkilisine iptali istenen EFT işlemi bildirildikten sonra yetkili tarafından EFT’nin ne aşamada olduğu kontrol edilir. Eğer EFT, Garanti Bankası EFT havuzunda bulunuyorsa iptal işlemi çok kısa sürer ve kişiye parası iade edilir. Fakat EFT, karşı banka EFT havuzuna ya da banka hesabına ulaşmışsa karşı banka ve hesap sahibiyle irtibata geçileceği için iade işlemi biraz uzun sürecektir.

EFT saatleri dışındaki işlemlerde nasıl bir yol izleniyor?

Böyle durumlarda da müşteri hizmetlerini aramak akıllıca olacaktır. Ayrıca bireyler mobil bankacılık ve internet bankacılığı aracılığıyla da işlemlerini iptal edebilirler. Bireyler Garanti mobil bankacılık ya da Garanti internet bankacılığı giriş ekranına giderek, “Para Transferleri” sekmesi içindeki EFT işlemleri bölümünden yaptıkları işlemleri kolaylıkla bulabilir, arzu ettiklerini iptal edebilirler.

İleri tarihli işlem iptali nasıl oluyor?

İleri tarihli EFT’lerin iptali için yine mobil bankacılık ya da internet bankacılığı hesabından EFT işlemleri alt menülerinde yer alan ileri tarihli işlemler bölümünden kişiler işlemlerinin doğruluğunu kontrol edebilirler.

 

Kategori: Garanti Bankası
Yazar: Tarih: 7 Ekim 2017 - 12:18:37

Benzer Konular

Yukarı Çık