Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Garanti Bankası Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Garanti Bankası Altın Hesabı Nasıl Açılır?
Bankaların altın hesabı verileri incelendiğinde bankalar arasında yatırımcılar tarafından en çok tercih edilen bankalardan biri olarak öne çıkan Garanti Bankası farklı pek çok seçenek sunmaktadır. Garanti Bankasını bu kadar tercih edilir kılan özelliklerinden biri de müşterilerine internet kanalı ile büyük kolaylıklar sağlamasıdır. Yine düzenlediği Garanti Bankası altın günü etkinlikleri ile banka müşterilerine yastık altında sakladıkları fiziki altınlarını da banka hesabına aktarma imkânı sunmaktadır.

Düzenlenen altın günlerinde banka şubesinde görevlendirilen bir uzman tarafından altınlar tartılarak değerleri hesaplanmakta ve bu değerler üzerine banka hesaplarına aktarılmaktadır. Garanti Bankası altın hesabı açtırmak için size en yakın Garanti Bankası şubesini ziyaret edebileceğiniz gibi yine Garanti Bankası internet şubesi kullanıcısıysanız internet şubesi üzerinden de kendinize altın hesabı tanımlamanız mümkündür. Bunun için ana panel üzerindeyken yatırım hesapları seçeneğinden altın hesabını tıklayarak yeni hesap oluştur seçiminde bulunmanız yeterli olacaktır.Garanti Bankası altın fiyatı için İstanbul kapalı çarşı altın fiyatlarını baz almamakla beraber ancak altının getirisi kesinlikle serbest piyasa koşulları ile birebir aynı olmaktadır.

Yani altının piyasada değerlendiği günlerde aynı oranda Garanti Bankası altın fiyatları da yükselmekte ya da düşmesi halinde aynı oranda düşüş meydana gelmektedir. Yine Garanti Bankası altın hesabı komisyon hesaplamalarında da diğer bankalara oranla daha düşük komisyon tutarları ile dikkat çekmektedir. Bu hesabı kullanan kişilerin gerçekleştirmiş oldukları Garanti Bankası altın yorumları incelendiğinde de altın hesabı açtıran pek çok kişinin duymuş olduğu memnuniyeti dile getirdiği görülmektedir. Çalınma riski olmadan, günün her saati internet üzerinden işlem yapma avantajları sunan altın işlemleri için Garanti Bankası vadesiz altın hesabı, vadeli altın hesabı ve altın fonu hesabı seçeneklerini müşterilerinin kullanımına sunmaktadır.

Kategori: Garanti Bankası
Yazar: Tarih: 28 Eylül 2014 - 1:48:25

Benzer Konular

Yukarı Çık