Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Findeks’in Sunduğu Hizmetler Nelerdir?

Bankaların bir araya gelerek oluşturduğu Kredi Kayıt Bürosu’nun bir kuruluşu olan Findeks; gerçek veya tüzel kişilerin finansal durumlarını takip eden bir sistemdir. Genellikle kredi notu belirlemesi için sıklıkla başvurulan Findeks müşterilerine sunduğu çok farklı hizmetleriyle de biliniyor. Kullanıcıların farklı isteklerine cevap vermek amacıyla hazırlanan hizmetleri sayesinde finansal konularda sıkıntıları azaltmak mümkün.

Finansal Geçmiş İçin: Risk Raporu

Findeks sisteminin en çok kullanılan hizmeti Findeks risk raporudur. Findeks risk raporu nedir sorusuna ise 5 senelik finansal geçmişin değerlendirildiği bir rapordur cevabı verilebilir. Ödemesi tamamlanmış veya ödemesi devam eden borçların, alınan kredilerin geçmişe dönelik detaylı bilgileri risk raporunda bulunanlar arasında. Finansal karne olarak da ifade edilebilen bu sistem her banka ve her borcu kayıt altına almaktadır.

Risk raporu geçmişin bir karnesi olmakla birlikte Türkiye’deki bütün bankaların dikkate aldığı kredi notu da bu raporda bulunur. Findeks kredi risk raporu sorgulama sonucunda görülebilecek kredi notu; bankalar tarafından verilecek krediler için finansal risk grubunu belirlemek amacıyla kullanılır.

Finansal Takip İçin: Takip Hizmeti

Farklı bankalar ve sistemlerle çalışan kişilerin tercih ettiği takip sistemi bütün finansal durumun takip edilebildiği bir sistemdir. Kullanıcılarına bütün bankalarda bulunan borçlarını, kredilerini, mevduat bulunan hesaplarını ve durumlarını gösteren bu sistemde ayrıca aylık analiz yapma özelliği de mevcut. Bu sayede geçmiş aylara göre değişimleri görmek ve değişimleri detaylıca takip etmek mümkün.

Kredi Notu Desteği: Not Danışmanı

Kullanıcılara sunduğu hizmetlerin yanında Findeks not danışmanlığı hizmetini de sisteminde bulunduruyor. Bu sistem Findeks kredi notunda değişiklik olduğu durumlarda kişiyi bilgilendirerek bu durumla ilgili değerlendirme yapmasını sağlamakta. Ayrıca not danışmanı bünyesinde bulunan uyarı ve hatırlatma özellikleriyle ani değişimler ve finansal olarak sıkıntılar yaşandığında kişiyi haberdar ederek hızlı önlem almasına olanak sağlar

Kategori: Kredi Notu
Yazar: Tarih: 23 Ekim 2017 - 12:28:21

Benzer Konular

Yukarı Çık