Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Findeks Kredi Notu Sorgulama

Finansal durumunu kontrol etmek isteyen vatandaşlar için belirli bir ücret karşılığında yapılacak Findeks kredi notu sorgulama işlemi, oldukça pratik, hızlı ve kolaydır. Banka kredisi ya da kredi kartı kullanıyorsanız, araba alırken kredi kullandıysanız, bir arkadaşınızın kredi borcuna kefil olduysanız, banka hesabınızı düzenli olarak kullanıyorsanız, adınıza kayıtlı telefon faturalarınızın ödeme düzeni nasıl? İşte tüm bu noktalar finansal durumunuzu yani kredi notunuzu takip etmek istiyorsanız, siz de kredi notunuzu Findeks adresinden sorgulayabilirsiniz. Peki, bunu nasıl yapacaksınız? Daha önce Findeks kredi notu sorgulama işlemi yapmadıysanız, öncelikle sisteme üye olmanız gerekmektedir.

Bunun için bilgisayarınızın arama motoruna Findeks yazdıktan sonra finans kuruluşun resmi internet adresine giriş yapın. Anasayfada üst menüde “Üye Ol” bağlantısı yer alıyor. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra; T.C kimlik numarası, doğum tarihi, cep telefonu ve e-posta adresinizi yazın ve alt kısımda yer alan çalışma şekli ve eğitim durumu bilgilerinizi de işaretleyin. Devam butonuna tıkladıktan sonra üyeliğinizi SMS ile doğrulayarak kaydınızı tamamlayın. Üye olduysanız artık anasayfada yer alan “Giriş Yap” bağlantısına tıklayarak kredi notu sorgulamak için sisteme giriş yapabilirsiniz. Anasayfada sağ yan menüde “Findeks Kredi Notu” bölümünden “Güncelle” bağlantısına tıklayın.

Açılan sayfada Findeks kredi notu ve risk raporunuzu alabilir; ya da dilerseniz her birini teker teker satın alabilirsiniz. Yalnızca kredi notunuzu öğrenmek isterseniz 4 TL, risk raporunuzu da almak isterseniz toplamda 7,5+ KDV ödersiniz. Ödemelerinizi bakiyenizden, banka&kredi kartınız ile, BKM Express hesabınız ile, Garanti Pay ile ya da Fast pay ile gerçekleştirebilirsiniz. Kredi notu bilgileriniz cep telefonunuza SMS olarak ve sistemde kayıtlı mail adresinize gönderilecektir. Findeks sayfanızdan başka kişilerin kredi notunu sorgulama işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için T.C kimlik numarası ve telefon numarası da gerekmektedir. Kredi notu sorgulama yapılırken, yanında risk raporunuzu da almanızı öneriyoruz. Böylece düşük bir kredi notunuz varsa, onu yükseltmek için neler yapabileceğiniz ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Risk raporunuzda, aktif ve son 5 yıl içerisinde kapanmış olan kredilerinize ilişkin ödeme geçmişiniz yer almaktadır.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Kredi Notu
Yazar: Tarih: 9 Ocak 2017 - 7:49:56

Benzer Konular

Yukarı Çık