Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Findeks Anlaşmalı Bankalar

Findeks Türkiye’de kredi notunun öğrenilmesi için kurulmuş bir sistemdir. Bu sistem içerisinde müşteriler bankalardan kredi alabilmek için gerekli olan kredi notlarını öğrenebilmektedir. Kredi notlarının içerisinde seviyeye göre iyi, kötü ve orta düzeyde değerlendirmeler yapılmaktadır. Findeks 2013 yılında kurulan bir sistemdir. Bu sistem üzerinden kredi notunu öğrenmek ilk seferinde ücretsizdir.

TC kimlik numarası ve sms üzerinden kredi notu öğrenilebilmektedir. Kredi notunu öğrenen kişilerin bankalardan kredi alması daha kolay olmaktadır. Findeks ilk etapta toplam 9 banka ile anlaşmalıdır. Bu bankalar içerisinde İş Bankası, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Halkbank, ING Bank gibi bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar üzerinden kredi alınarak kredi notunun yükseltilmesi söz konusu olabilmektedir. Findeks anlaşmalı bankalar sayesinde yapılan her türlü işlem kayıt altına alınmaktadır. Kayıt altına alınan bu notlar kişilerin ödeme güçlerini ortaya koymaktadır.

Findeks anlaşmalı bankalar üzerinden yapacakları işlemlerde müşterilerine önemli bir referans olmaktadır. Bu referans sayesinde ilerleyen dönemlerde de kredi alınabilmektedir. Kredi alan kişilerin ödemelerini düzenli yapması kredi notunun artması için oldukça önemlidir.

Kategori: Diğer, Genel
Yazar: Tarih: 27 Eylül 2015 - 11:15:48

Benzer Konular

Yukarı Çık