Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Finansbank Kredi Hesaplama ve Başvuru Şartları

Finans Bank Kredi Hesaplama

Para ihtiyacı hem bireysel hem de kurumsal açıdan devamlı var olan bir sorundur. Ödeme kolaylığının olması ve acil ihtiyacı gidermesi, bazen de ev araba sahibi olabilme fırsatı vermesi bakımından kredi çekmek önemli bir konudur. Çünkü aynı anda toplu miktarda nakit bulmak her zaman kolay olmayabilir. Bankalar bu soruna çözüm getirmek amacıyla faiz ve belirli evrak şartlarıyla kredi vermektedirler.
Bireysel ve Kurumsal Kredi Çekme Şartları

Her banka bünyesinden toplu para çıkışı yapmadan önce birtakım ödeme garantisi beklentisindedir. Bu garantiyi ağlayacak olan en önemli iki faktör de hali hazırda çalışma ve gelir durumu ile geçmişteki ödemelerde sorun olup olmamasıdır. Yani risk içerebilecek her sorun bankanın kredi verme olasılığını düşürebilir. Bunun yanında bireysel ve kurumsal başvuru yapıldığında benzer mantıktan yola çıkılır.

Sadece firmalarda işletme sahibi ve ortaklar varsa kredi geçmişi incelemesi daha fazla kişiye gerçekleşir ve şirketin piyasadaki borç ödeme geçmişi ve değerlendirmesi göz önde bulundurulur. Ancak kredi alma şartı içerisinde en önemli kriterlerden biri yasal takip durumu ve kredi notudur. 1400 ve üzeri puanı olanların kredi çekme olasılığı yüksekken daha alt puanlarda olanların riski de arttığı için bankalar daha zor olasılık sunar.

FinansBank İhtiyaç Kredisi

Okul, acil para ihtiyacı, yeni malzeme temini gibi nedenlerden ötürü nakit sağlayan Finans Bank’ın kredi hesap örneği şu şekildedir: 24 ay vadeli ve 10.000 ₺  tüketici kredisi için: %1,23 faiz oranı, 50 ₺   kredi masrafı, 497,85 ₺  aylık ödeme ve 11.998, 40₺ geri ödemeli ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunulabilir.

Finansbank Konut Kredisi

Ev almak ve yapılan birikimde eksik olanı tamamlamak için Finans konut kredisi hesaplama örneği şu şekildedir: 120 ay vadeli 80,000 ₺ ev kredisi için  %1,20 faiz, 0,00 ₺ kredi masrafı, 1.261,44 ₺ aylık ödeme miktarı ve 151.372,80  ₺ geri ödemesi ile Mortage başvurusu yapılabilir.

FinansBank Taşıt Kredisi

Ticari veya özel araba için uygun Finans Bank taşıt kredisi fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Örnek hesaplama: 50.000 ₺  24 ay geri ödemeli,  %1,40 faiz, 250 ₺ kredi masrafı, 2.548,70  ₺ aylık ödeme, toplamda 61.418,80 ₺ geri ödemeli ve 11.400 ₺ civarı faiz miktarıyla başvurusu yapabilirsiniz.


Bankalara Başvuru Yaparken

Bankalara başvuru yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmeniz ve başvurunuzun onaylanması durumunda banka seçiminde dikkat etmeniz tavsiye edilir. Banka seçiminde faiz miktarı önemlidir ancak karşılaştırma yaparken toplam geri ödeme miktarına bakmanız önerilir. Bunun nedeni her bankanın detaylarda bazı ödeme avantajı sağlayabilmesidir. Üstelik faiz oranı yüksekken bu avantaj görünmeyebilir. Yani tek başına faiz oranı ile değerlendirme yapmak pek uygun değildir. Uzun vadede düşünerek bankanın ekstra fırsat ve avantajları da göz önünde bulundurulmalıdır.

Kategori: Finansbank, Finansbank Kredi Başvurusu
Yazar: Tarih: 16 Eylül 2016 - 1:18:16

Benzer Konular

Yukarı Çık