Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Finansbank Konuşturan Kredi ile Telefon Almak

Maalesef ki şu an için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşların telefon alımlarını kredi kartı ve taksit imkanıyla yaptığı için cep telefonları ve bazı elektronik cihazlar için taksit ile satın alma imkanını taksit seçeneğini ortadan kaldırarak sınırlandırmıştır. Yalnızca ticari kredi kartına sahip olan şahıs veya şirketler kredi kartına taksit imkanı ile cep telefonu satın alabilmektedir. Bunun doğurduğu sonuç neticesinde vatandaş bir nevi mağdur olacak konuma düşmüştür.

Detay: FİNANSBANK KONUŞTURAN KREDİ

Yani özet geçmek gerekirse yeni bir cep telefonu almak istediğiniz takdirde cep telefonu ücretini peşin olarak ödemek zorundasınız. Bu da demek oluyor ki yüksek meblağlardaki telefonları satın alabilmek için bir süre para biriktirmeniz gerekecektir. Ama bankalar sınırlandırılmış olan bu taksit imkanıyla ödeme koşuluna karşın bazı şirketler ile tüketiciye bu hizmeti sunmanın bir çözümünü bulmuştur. Finansbank’ın Turkcell ile bu konuda yaptığı anlaşma neticesinde Finansbank Konuşturan Kredi ortaya çıkmıştır.

Finansbank Konuşturan Kredi nedir?

Finansbank Konuşturan Kredi; Finansbank ve Turkcell arasında yapılmış sözleşme neticesinde faizsiz konuşturan kredi aldığınızda Turkcell mağazalarından tablet veya telefon satın alabilme imkanına sahip olabilirsiniz. Peki, Finansbank Konuşturan Kredi nasıl satın alınır? Öncelikle bu işlem sadece büyük mağazalar tarafından yapılmaktadır, bunu belirtmek isteriz. Alacağınız telefona karar verdiniz ve seçtiniz, eğer verecek o kadar nakdiniz yok ise mağaza gişesine gitmeniz gerekiyor.

Ve mağaza gişesine gittiğinizde telefonu taksit ile almak istediğinizi ama nasıl yapacağınız hakkında herhangi bir fikriniz olmadığını söylüyorsunuz. Mağaza gişesinde bulunan gişe görevlisi sizden kimlik bilgilerinizi isteyecektir ve bilgisayar üzerinden Konuşturan Kredi için sizin adınıza başvuruda bulunacaktır. Sizin adınıza derken asıl kastetmek istediğim banka ile anlaşmaları mevcut ise mevcut banka üzerinden sizin adınıza bir sorgulama yapar. Kredi notunuz ekranda gösterilir ve eğer kredi notunuz uygun ise bankaya hiç uğramadan taksitli cihaz alımını yapmış olursunuz.

Bu yazıda anlattığım gibi bu işlemler sadece belirli büyük mağazalarda geçerlidir. Banka ile büyük mağazaların anlaşmaları gereği ödeme işlemlerini yapabileceksiniz. Belirtmek isterim ki genelde bu kredilerin faiz oranları yüksektir. Ve Finansbank Konuşturan Kredi sayesinde faizsiz ve masrafsız bir şekilde Turkcell mağazalarından taksitli bir şekilde istediğiniz cihazı alabilirsiniz. Ayrıca ödemeleriniz Turkcell’e bağlı faturanıza yansıtılır. Yani kredi ödemelerinizi bankaya gidip ödeyerek değil de faturanıza yansıtarak yapabilirsiniz. Öncelikle Finansbank Konuşturan Kredi alabilmek için Turkcell müşterisi olmanız gerektiğinizi hatırlatmamıza umarım gerek yoktur.

Bankaya uğrayıp taksit ödemesi yapmıyorsunuz çünkü eğer ödemelerinizi Finansbank üzerinden yaparsanız Turkcell hattınızı değiştirme hakkınız olacaktır, ancak böyle bir durum olduğu takdirde bu Turkcell firmasının hiç hoşnut olacağı bir durum olmayacaktır. Hem müşteri kaybedecek, hem de cihaz satışı yapmış olacak. Yani Turkcell sattığı cihazı sadece müşterisine satmak istiyor. Bu sayede Turkcell hem daha çok müşteri bulundurmak ve müşterilerini daha uzun vade süresinde tutmayı amaçlamaktadır. Konuşturan kredi taksit sayısı 12 ay, 24 ay ve 36 ay olarak belirlenmiştir. Artık Turkcell mağazalarından Finansbank Konuşturan Kredi sayesinde istediğiniz cihaza sahip olabilirsiniz.

Finansbank Konuşturan Kredi Internet Sitesi

Kategori: Finansbank, Finansbank Kredi Başvurusu
Yazar: Tarih: 11 Ekim 2016 - 7:13:55

Benzer Konular

Yukarı Çık