Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Faizsiz Kredi Çeşitleri Nelerdir?

Ülkemizde kredi kullanımına talep sürekli artmaktadır. Bazı bireyler faizsiz kredi arayışında olabilir. Faizsiz kredi, aldığınız paranın üzerine fazladan para eklemeden ödenmesidir. Anapara haricinde ödeme yapılmayan kredi faizsiz kredi olarak tanımlanabilir. Faizsiz kredi daha çok araçlar için verilse de bankaların faizsiz kredi çeşitleri sunduğu görülmektedir. Sıfır faizli kredi almak için başvuru koşulları bankalarda farklılık gösterebilir.

 Faizsiz Kredi Türleri Nelerdir?

Girişimci kredisi; KOSGEB, yeni projeleri olan girişimciler için çeşitli faizsiz ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Krediden yararlanabilmek için KOSGEB’in şart tuttuğu girişimcilik kurslarından birine giderek başarılı bir grafik çizmek gerekir. Kurs sonunda başarılı olarak girişimcilik belgesi alabilirsiniz. Bir diğer yapılması gereken unsur da aklınızdaki projeyi KOSGEB’e onaylatmanız gerekmektedir. 30 yaşın altında gerekli faktörleri yerine getirenler KOSGEB’in sunduğu faizsiz krediden yararlanabilir.

Faizsiz Esnaf Kredisi; Bankalar kendi belirledikleri faktörleri sağlayan esnaflara faizsiz 30 bin TL kredi vermektedir. Ustalık belgenizin en az 3 yılık olması ve açtığınız işletmenin son bir yılının sizin adınıza olması gerekmektedir.

Faizsiz Taşıt Kredisi; Aracı satın alacağınız firmadan talep etmeniz halinde sıfır faizli taşıt kredisinden faydalanabilirsiniz.

Sıfır Faizle Konut Kredisi; Belirli bir miktar peşinat istenilen bu yöntemde, yeni bir inşaat hazırlığında olan firmalar, bankalarla anlaşarak müşterilerine faizsiz kredi imkânı sunarlar.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası, devletin verdiği yetkiyle tarım ve hayvancılık yapanlara ya da yapmak isteyenlere faizsiz kredi seçenekleri sunmaktadır. Katılım bankaları olarak bilinen bankalar ‘kar payı’ adı altında faiz içermeyen çeşitli krediler sunmaktadır. İslami bankalar olarak da bilinen bu bankalara, Kuveyt Türk ve Albaraka Türk örnek verilebilir. Faizsiz kredi veren bankalar arasında Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Türkiye Finans Bankası da yer almaktadır.

 

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 24 Ekim 2017 - 3:03:12

Benzer Konular

Yukarı Çık