Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Faizsiz Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Tüm bankalar müşterilerine “Konut Kredisi” adı altında kredi imkanları sunmaktadır. Bankaların faizsiz konut kredisi 2017 imkanları ise oldukça banka müşterilerini cezp etmektedir.

Faizsiz Konut Kredisi Nedir?

Kredi adından da anlayabileceğiniz gibi bankaların gerçek kişi olan müşterilerine ev alımlarında vermiş olduğu kredi türüne “Konut Kredisi” adı verilmektedir. Faizsiz konu kredisi ise, faiz işlemi uygulanmadan verilen konut kredisidir. Bu kredi türü gerçek kişilere verilmektedir, tüzel kişiler bu kredi türünden faydalanamamaktadır. Eğer faizsiz ev almak istiyorum diyorsanız bu kredi tam da size göre olacaktır.

Kredi Alacağınız Bankayı Seçmeniz Oldukça Önemli

Her bankasının kredi imkanları ve talep ettiği şartlar farklılık göstermektedir. Kredi çekerek ev almayı düşünüyorsanız öncelikle faizsiz konut kredisi veren bankaları araştırmanız ve kapsamlı bir araştırmadan sonra hangi bankadan kredi alacağınıza karar vermeniz sizin faydanıza olacaktır. Şayet herhangi bir bankanın sürekli müşterisi konumunda iseniz öncelikle kendi bankanıza başvurabilirsiniz. Çünkü yılın belirli dönemlerinde bankalar sürekli müşterilerine özel kolaylıklar ve bir çok kredi imkanı sunmaktadır. İlk aşamada bu olanakları araştırmanız sizi çekeceğiniz kredide daha karlı çıkarabilir. Başka bir yöntem ise bankaların kredi paketlerini incelemeniz olacaktır. Bankaların yapmış olduğu ev kredisi paketlerinden sizin için karlı olacağını düşündüğünüz kredi seçenekleri olabilmektedir. Tüm bu aşamaları izledikten sonra kredi çekeceğiniz en uygun bankayı doğru bir şekilde bulabilirsiniz.

Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz konut kredisi aynı zamanda “İslama uygun kredi” olarak da isimlendirilmektedir. Faizsiz ev almak isteyen müşterilerine devlet destekli ev kredisi veren bankalar bir çok imkan sunmaktadır.

Ziraat Bankası başta olmak üzere; Kuveyt Türk, Albaraka, Türkiye Finans Bankası ve Vakıfbank gibi devlet bankaları devlet destekli ev kredisi adı altında müşterilerine faizsiz konut kredisi seçenekleri sunmaktadır.

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 11 Ekim 2017 - 1:30:04

Benzer Konular

Yukarı Çık