Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Evden Para Kazanmanın 7 Yolu

Günümüzde işsizlik ciddi rakamlara ulaşmış durumda. Herhangi bir sebepten siz de işsizseniz ya da evde oturmak zorundaysanız, evden de aile bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. İş bulamıyor musunuz? Çalıştığınız iş yerinde mutlu değil misiniz? Hamilelik, doğum gibi ailevi sebeplerle evde oturmanız mı gerekiyor? Para kazanmanız gerekiyorsa ya da çalışmadan oturamam diyorsanız evden para kazanmanın yolları için bu yazımızda 7 farklı alternatif bulabilirsiniz…

1)Blog Sitesi Kurarak Para Kazanma 

Herhangi bir özel ilginiz, hobiniz varsa ya da yazmaktan keyif alıyorsanız, kendinize bir blog sitesi kurabilir ve reklam gelirleri ile para kazanmaya başlayabilirsiniz. Tabi blog sitesi kurarak evden para kazanmak göründüğü kadar kolay değildir. Bunun için SEO kurallarını iyi bilmeniz, düzenli içerik girmeniz ve insanların dikkatini çekecek, hit getirecek konular seçmeniz gerekiyor. Dolayısıyla bu yolla para kazanmak için kaleminizin kuvvetli olması yeterli olmayabiliyor.

2) Editörlük ve İçerik Yazarlığı 

Blog kurmak ve para kazanmak için uzun süre beklemek için vaktiniz yok mu? O halde web sitelerine içerik hizmeti vererek ve editörlük yaparak para kazanabilirsiniz. Çok tıklanan, popüler sitelerin çoğu zaman editör aranıyor ilanları da bulunuyor. Freelance çalışabileceğiniz sitelere başvurabilir ya da çeşitli forumlarda site sahiplerinin verdikleri ilanlar üzerinden iletişime geçerek içerik yazarlığı ile evden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

3) Satış Ortaklığı ile Para Kazanma 

Evden ya da internetten para kazanmanın en çok tercih edilen yollarından biri de satış ortaklığı yöntemidir. Getirisi de oldukça yüksek olan satış ortaklığı; bir nevi satıcı ile alıcı arasında köprü görevi görmektir. Satışını sağladığınız her ürün için satıcıdan belli bir komisyon alır ve böylece para kazanmaya başlarsınız. Güvenilir bir satış ortaklığı platformu arıyorsanız; Xticaret, Clickmerkez gibi siteleri tercih edebilirsiniz.

4) Organik Ürün Yapımı 

Evden para kazanmak isteyenlerin şu sıralar en çok tercih ettiği sektörlerden biri de organik ürünler. Organik sabun, domates sosu, reçel, marmelat yaparak ya da kendi üretiminiz olan zeytinyağı, sebze, tarhana gibi gıda ürünlerini bir e-ticaret sitesi kurarak ya da Instagram üzerinden tanıtım ile satış yaparak satabilirsiniz.

5) Freelance Asistan 

Birkaç farklı firmaya freelance asistan ya da freelance muhasebecilik yaparak para kazanabilir, bugüne kadarki deneyimlerinizi nakit paraya çevirebilirsiniz. Bunun için internette yer alan “freelance asistan aranıyor” başlıkları takip edebilir, size uygun ilanları değerlendirebilirsiniz.

6) Özel Ders Vererek Para Kazanma 

Matematik alanında kendinize güveniyor musunuz? İngilizce’nizi değerlendirebilir, öğrencilere ders vererek para kazanabilirsiniz.

7) Evinizi, Odanızı Kiralamak 

Geldik son maddeye… Son dönemde oldukça popüler bir konu bu. Dünyanın dört bir yanından milyonlarca kullanıcının kayıtlı olduğu Airbnb sistemine üye olarak, şehrinize gelen yerli ve yabancı misafirlere evinizi kiralayabilir, odanızı paylaşabilir ve bunun için para kazanabilirsiniz. Bu sistem üzerinden ev kiralamalarda günlük fiyatlar 150-200 TL’den başlıyor. Özellikle tatil yörelerinde bir eviniz varsa, yaz aylarında bu yöntem ile ciddi bir gelir elde etmeniz mümkün.

 

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 31 Ekim 2016 - 8:35:25

Benzer Konular

Yukarı Çık