Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Evde Yapılabilecek Sermayesiz İşler

Sabahları erkenden kalkıp işe gitmek için hazırlanmak, dışarı çıkıp trafikle uğraşmak, iş yerinde patronun emirleri derken bir iş yerinde maaşlı çalışmak oldukça zordur. “Ee iş sahibi olmak için de sermaye gerekiyor” diyor olabilirsiniz; ancak evde yapılabilecek sermayesiz iş fikirlerini de değerlendirebilirsiniz. Sermayeniz olmadan kendi işinizin patronu olurken, evden çıkmadan para kazanmaya başlayacağınız iş fikirlerini sizler için araştırdık. Peki, hangisi size göre?

2. El Eşya Satışı

Elinizdeki vintage kıyafetler, artık kullanmadığınız ve işe yarar elektronik eşyalar, eski yıllardan kalan aksesuarlar derken 2.el eşya satışı yapabileceğiniz birçok farklı iş seçeneği var. Instagram’da bu tarz butikler var, o sayfaları inceleyerek siz de kendi eşyalarınızı satabilirsiniz. Başlangıçta çok fazla gelir beklememek gerekiyor. Eşyalarınız satıldıkça ve para kazandıkça yeni eşyalar alıp daha fazla satış yaparak uzun vadede daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Bu tarz bir iş fikri için sabırlı olmak gerekiyor. Sonuçta hiç sermaye olmadan bir iş sahibi olmanız söz konusu. Zaman içinde Kadıköy, Taksim, Beşiktaş gibi yerlerdeki vintage mağazalarda uygun fiyatlı parçalar bulup onların satışına geçebilirsiniz.

El Becerilerinizi Değerlendirin

Bu iş için az da olsa bir sermaye gerekiyor ama bu sermaye oldukça cüzi bir miktar. Boncuk işlerinden anlıyorsanız evde takılar yapabilirsiniz, dikiş işlerinden anlıyorsanız aldığınız kumaşları yastık kılıfına dönüştürebilir, cam objeleri süsleyerek yepyeni eşyalara dönüştürebilir ve bunların satışını internetten yaparak çok az bir sermaye ile evinizden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Özel Ders Verin

Evden para kazanmanın bir diğer yolu da bildiklerinizi paylaşmaktır. İlkokul, orta okul ve lise öğrencilerine ders vererek saati 60-70 TL kazanabilir, ders vereceğiniz il ve ilçeye göre miktarı da arttırabilirsiniz. Kendi evinizde ders vermek istiyorsanız, çevredeki marketlerin panolarına ilan asabilir, komşularınıza haber bırakabilirsiniz. Mutlaka birkaç öğrenci çıkacaktır. Çevreniz genişledikçe öğrenci sayınız da artacaktır.

Çeviri Yapın

Yabancı dilinize güveniyorsanız onu nakit paraya çevirmenin bir yolu da çeviri yapmaktır. İngilizce’nin yanı sıra; Arapça, Portekizce, Rusça gibi dilleri biliyorsanız, internetten iş alarak bir ayda ciddi rakamlar kazanabilirsiniz. 100 kelime 1 USD ile başlayarak, referanslarınız arttıkça bu rakamı da arttırabilirsiniz.

Yemek Satışı

Bu iş imkanı için de az da olsa sermayeye ihtiyacınız olacak. Özellikle kışa hazırlık için domates sosu, erişte, turşu, kurutulmuş sebze ve meyve, mantı gibi yemekler hazırlayarak bunları internetten ya da eşinize dostunuza satarak para kazanabilirsiniz. Daha geniş kitlelere duyulmak için, Instagram’da yaptığınız yemeklerin ve hazırladığınız malzemelerin satışını yapacağınız bir sayfa açabilirsiniz. Satış yaptıkça kazanç potansiyeliniz de artacak. Satış yaptığınızda bu satışların resmini paylaşmayı ve satış yaptığınız kişileri de etiketlemeyi unutmayın. Böylece güvenirliğiniz de artacak.

Organizatör

Bir doğum günü organizasyonu ya da huzur evinde bir parti gibi daha küçük çaplı organizasyonlar ile başlayın. Tecrübeleriniz arttıkça daha büyük işlerde de kendinizi göstererek kazancınızı arttırabilirsiniz. Organizasyon işleri de az sermaye hatta sermayesiz evde yapılacak işler arasında yer almaktadır.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 25 Ocak 2017 - 12:07:05

Benzer Konular

Yukarı Çık