Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2017

Maaş ya da ücret karşılığı bir yerlerde çalışan bireylerin finansal sorunlarını kredilendirmek suretiyle halledebilmeleri çok da sıkıntılı bir durum olmazken, herhangi bir yerde çalışmayan ve buna bağlı olarak belirli bir ücret ya da maaşı olmayan, herhangi bir ticari faaliyeti olmayan ya da olsa da belgelendiremeyen bireylerin ve özelliklede ev hanımlarının kredi almaları çok zor süreç olarak çıkmakta idi. Müşteri portföyünü genişletmek isteyen bankalar artık yaptıkları çeşitli kapmayanlarla öğrenci ve özellikle ev hanımlarına kredi ve kredi kartı gibi imkanlar sunmaktadır.

Ev hanımlarına kredi nasıl alınabilir?

Bir çok banka artık tüketici, ihtiyaç, tatil, refinansman, konut, taşıt gibi kredilerde artık maaşlı ya da ücretli çalışan olmayı ya da mülk sahibi olmanızı zorunlu kılmıyor. Ancak bu tip krediler genelde düşük limitli krediler olup, yüksek limitler söz konusu olduğunda genelde devlet destekli geri ödemesiz hibeler ve gene devlet tarafından yapılan ve ev hanımlarına özel hazırlanan projeler akla gelmeli ve bunlar takip edilmelidir.

Yine ev hanımları üzerine yüksek miktarlarda kredi çekilmek isteniyorsa, kefil miktarına yetebilecek oranlarda bir ipotek gösterilmesi, bir ya da birkaç tane memur yada çalışan kefil bulunması gibi koşullar sağlandığında da ev hanımı üzerinde yapılan kredilendirme talebi olumlu karşılanabilecektir.

İlgili: Hangi Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Veriyor?

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2017

  • Denizbank; “Hayat Deniz’de Güzel” sloganı ile yola çıkan Denizbank, uygun vade ve minimum faiz seçenekleri ile ev hanımlarının yükünü hafifletmeyi amaçlıyor. Ev hanımlarına mevduat hesabı, altın günü ve kredi hizmeti veren banka 50 bin liraya kadar kredi imkanı sağlamakta.
  • Şekerbank; “Ev Kadınlarına İhtiyaç Kredisi” adıyla duyurulan projeyle ev hanımlarının yüzünü güldürmeyi planlayan banka, dosya masrafsız, uzun vade seçenekleri ve uygun ödeme kolaylıkları önererek evin yükünü çeken kadınlarımıza büyük kolaylıklar sunmakta.
  • Garanti; Banka tüm müşterilerine sunduğu “kefil göstermeden bireysel destek kredisi” imkanını artık ev hanımlarına da sunmakta olup özellikle şubelere şahsen yapılan başvurulur kredi başvurusunun büyük oranda olumlu sonuçlanmasını sağlamaktadır. Aynı krediye cepten ya da internet üzerinden de başvuru yapma imkanı bulunmakla beraber başvurunun kabul görme olasılığı biraz düşüktür.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 30 Ekim 2016 - 4:12:21

Benzer Konular

Yukarı Çık