Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ev Hanımları Kredi Kullanabiliyor Mu?

Günümüzde gerekli olan birçok ihtiyacı karşılamak için başvurulan ve kolaylık sağlayan krediler her gelir grubundan insanlar için önem taşımaktadır. Bankalar bu ihtiyaçlara yönelik birçok kredi seçeneği ve farklı ödeme planı sunmaktadır. Kredi çekerken genel olarak bankalar maaş bordrosu, gelir belgesi gibi koşullar istemektedir. Ev hanımları için kredi çekebilme olanakları çok sayıda insan için soru işaretleri bırakan bir konudur.

Kredi Kapsamı

Ev hanımları için kredi çekme koşulları arasında genel olarak 3 ile 48 ay arasında değişen vade seçenekleri sunulmaktadır. İnternet üzerinden ve kısa mesaj ile ön başvuru gerçekleştirilmekte ve daha sonra bankayla görüşme sağlanması şeklinde kredi başvurusu oluşturulabilmektedir. Bankalar başvuruları Kredi Kayıt Bürosu kayıtlarında bulunan kredi notlarına göre onay vermektedir. Bu sebeple kredi alımı ev hanımları için kolaylık sağlayabilmektedir. Ancak banka başvuru sırasında bazı şartlar ve belgeler isteyebilmektedir.

Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına gelir belgesiz kredi çekme avantajını sağlayan birçok banka günümüzde bulunmaktadır. Finansman ihtiyaçlarını karşılamak için başvuru yapan ev hanımları açısından 5000 tl üzeri kredi çekimi kefilsiz bir başvuruyla zor gerçekleşmektedir. Gelir belgesi istemeden ev hanımları için kredi veren bankalar; Denizbank, QNB Finansbank, Şekerbank, Akbank, Vakıfbank, İş Bankası ve İNG Bank gibi bankalardır.

Diğer Koşullar

Ev hanımları için kredi kapsamında kredi çekecek kişi icralık bir durumda değilse ve kredi notu yüksekse rahatlıkla ihtiyacını karşılayabilmektedir. Ayrıca farklı seçenekler için bankalar eş kefaleti işe çalışmayan bayanlara kredi sağlamaktadır. Bu durum eşim maaş bordrosu veya gelir tablosu istemiyle gerçekleşmektedir. Aynı şekilde kredi çekecek kişi üzerine bulunan ev, iş yeri, araç gibi malların ipoteği ile de rahatça kredi çekilebilmektedir. Bununla birlikte bankaların kampanya dönemleri takip edilerek uygun krediyi tercih etmek önem taşımaktadır.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 25 Ekim 2017 - 3:43:48

Benzer Konular

Yukarı Çık