Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ev Hanımları Kredi Kartı Alabilir mi?

Hiçbir geliri bulunmayan bireylere bankalar genellikle kredi ya da kredi kartı gibi hizmetlerini sunmamayı tercih ederler. “Ev hanımlarına kredi kartı veriliyor mu?” sorusu birçok ev hanımının kafasını kurcalamaktadır. Sigortalı bir işte çalışmak yerine ev hanımlığı görevini üstelenen bayanlar için kredi kartı sahibi olmak ne kadar güç olsa da olanaksız değildir. Peki ev hanımlarının kredi kartı sahibi olabilmeleri için yapması gerekenler nelerdir?

Ek Kart Çıkartarak Kredi Kartı Sahibi Olmak

Çalışmayana kredi kartı veren banka pek yoktur. Ancak eş sigortalı bir işte çalışıyor ve kendine ait bir kredi kartı da varsa çalışmayan eşe bir ek kredi kartı çıkarttırabilir. Ama ek kart başvurusu yapılabilmesi için çalışan eşin kredi notu düşük olmamalıdır. Eğer eş kredi kartı borcu ödemelerinde aksamalar yaşıyorsa bankanın bu talebi geri çevirme ihtimali epey yüksektir.

Gelir Beyanında Bulunarak Kredi Kartı Sahibi Olmak

Ev hanımı bir işte çalışmıyor olsa da bankaya gelir beyanında bulunarak kredi kartı başvurusunda bulunabilir. Mesela kiraya verilmiş bir evin kira bedeli ev hanımı olan kişinin kendi hesabına yatıyor ve bunu ispatlayabiliyorsa banka yüksek ihtimalle kişiye kredi kartı verecektir. Lakin bu kira geliri yeni edinilmeye başlanmışsa en az üç ay kadar beklemekte fayda vardır. Banka kişinin gelirinin devamlılığını görürse kredi kartı başvurusunu onaylaması da o kadar kolay olur.

Bu yöntemlerden birini uygulayan ev hanımının başvurusunu banka onaylar ancak limiti çok düşük bir kredi kartı verebilir. Limiti arttırmanın en kolay yolu; her ay yapılan harcamalar sonunda gelen borcun düzenli bir şekilde ödenmesidir. Borcun düzenli ödendiğini gören banka, böylelikle ev hanımlarına kredi kartı limiti yükseltme imkanı sağlayacaktır.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 23 Ekim 2017 - 5:39:05

Benzer Konular

Yukarı Çık