Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Engellilere Evde Bakım Maaşı

Hepimiz aldığımız maaştan, arabamızdan, evimizden şikayet ederiz değil mi ? Ama halimize şükredecek binlerce sebebimiz varken biz bunlarla uğraşırız. Engelliler mesela hiç düşündük mü? Bizim yerimizde olmak için nelerini vermezlerdi ama unutmamız gereken bir şey var hepimiz birer engelli adayıyız evet şuan değiliz ama 1 saat sonramızın bile garantisi var mı yok. Tabi engelliler hariç birde onlara bakan ve ihtiyaçlarını gideren kişiler var. Ve bu kişiler neredeyse 24 saatlerini başka hiç bir şey ile ilgilenmeden sadece o kişiyle ilgilenir, eğer bunu yapan yakın birisi ise çalışamadığından dolayı maddi anlamda büyük sıkıntı çeker.

engellilere evde bakım maaşı

engellilere evde bakım maaşı

Devletin atmış olduğu adımla bu kişilere evde bakım maaşı veriyor. Ancak bazı şartlar sağlandığında, bunlardan biri tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınacak rapor gerekiyor ve bu raporda engelin % 50 veya üzeri olma şartı koşuluyor. Verilecek olan bu maaşı engelli kişinin birinci derece yakınları ve onların eşleri alabiliyor.

Maaş için başvuruyu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına; kurul raporu, 1 adet fotoğraf, engelli ve bakan kişinin adına adres bilgili vukuatlı nüfus örneği ve duruma özel diğer evraklarla beraber başvuru yapılabiliyor. 

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 29 Mart 2016 - 9:10:20

Benzer Konular

Yukarı Çık