Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

En Uygun Kredi Sorgulama

Bir krediye ihtiyacımız olduğunda hemen hemen hepimiz ilk olarak işe hangi banka hangi faiz oranıyla kredi kullandırdığını araştırmakla başlarız. Hemen hemen her bankanın internet sitesinde o bankanın verdiği krediler için özel bir hesaplama aracı bulunmaktadır. Bu hesaplama aracı yardımıyla çekmek istediğiniz kredi ister konut, ister taşıt ister ihtiyaç kredisi olsun tüm hesaplamalarınızı yapabileceğiniz bir araçtır. Çekmek istediğiniz kredi tutarını girerek ödeyeceğiniz aylık taksit tutarını görebileceğiniz gibi bütçeniz dahilinde ödeyebileceğiniz taksit miktarını yazarak çekebileceğiniz maksimum tutarı da hesaplayabilirsiniz.

Ancak unutmayın bankaların bu kredi hesaplama araçları genellikle en yüksek faiz oranları üzerinden hesaplama yapmaktadır ve güncel kampanyaların faiz oranları dikkate alınmamaktadır. Bu nedenle hesaplama yapmadan önce bankanın sunmuş olduğu kredi kampanyalarının faiz oranlarına bakıp daha sonra ise hesaplama yaptığınızdaki faiz oranları ile karşılaştırmayı unutmayın.

En Uygun Kredi Nasıl Bulunur?

Yukarıda bahsettiğimiz şekilde kredi sorgulama yapabilmek için her bankanın internet sitesine ayrı ayrı girerek kredi hesaplama aracı ile çekmek istediğiniz krediyi hesaplayabilirsiniz. Kredi sorgulama için diğer bir yöntem ise çekmek istediğiniz kredi tutarını ve kredi tutarını herhangi bir arama motoruna yazarak arama yaptırmak. Böyle bir arama yaptırdığınızda ise karşınıza bir çok site çıkacaktır. Bu siteler hemen hemen her gün her bankanın faiz oranlarını veri tabanlarına girerek güncellemekte ve hangi banka en uygun faiz oranlı kredi sunmakta bulabilmektedir.

Bilgi: En Uygun Krediler

Bunun gibi siteleri kullanarak da kredi sorgulaması yapabilirsiniz. Bu sitelerde genelde sizden istenen bilgiler ne kadar tutarlı kredi çekeceğiniz, kaç ay vade seçeneği istediğiniz ve hangi kredi türünü (ev, taşıt, ihtiyaç vb.) kullanmak istediğinizdir. Bu bilgileri girerek sorgulama yaptığınızda en düşük faiz oranından en yüksek faiz oranına doğru bankalar arasında bir sıralama karşınıza çıkacaktır.

Enuygun Kredi

Uygun Kredi bulmak için yaptığınız kredi sorgulamalarında dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise kredi faiz oranının yanında krediden alınan masraf, kesilen sigorta tutarı gibi ek masraflardır. Bazen faiz oranı çok düşük olan bir bankanın bu masrafları çok yüksek olabilmektedir. Bunu hesaplamanın en mantıklı yolu ise vade sonunda ödeyeceğiniz toplam faize krediyi çekerken sizden kesilen masrafları toplamaktır. Bu toplamı her banka için ayrı ayrı hesaplayıp toplamda kesilen faiz ve tüm masrafların karşılaştırması yapılarak hangi bankadan kredi çekeceğinize karar verebilirsiniz.

İlgili: Konut Kredisinde En Uygun Banka Hangisi Dersiniz

Yukarıda da belirttiğimiz gibi her bankanın faiz oranı bilgisi olan sitelerde hangi bankanın ne kadar masraf aldığı ve ne kadar hayat sigortası pirimi ödemeniz gerektiği bilgileri de yer almaktadır. Bu sitelerden hem faiz oranlarını, hem toplam geri ödemenizi, hem de alınan masrafları her banka için satır satır görüntüleyebilmeniz mümkündür. Buda size kolayca kredi sorgulaması yaparak en karlı krediyi bulmanızı sağlayarak sizi her bankanın sitesine girmekten kurtarıp zamandan kazanmanızı sağlayacaktır.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 5 Ekim 2016 - 6:48:21

Benzer Konular

Yukarı Çık