Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

En Ucuz Trafik Sigortasını Nasıl Bulurum?

Zorunlu Trafik Sigortası, aracınıza yaptırmanız Trafik Kanunu tarafından zorunlu kılınmış bir sigortadır. Türkiye’deki trafiğe çıkacak olan tüm araçların yaptırması zorunludur. Zorunlu Trafik Sigortası fiyatları, sigorta şirketine göre değişmektedir. Bu sebep ile trafik sigortası yaptırmadan önce firmaların fiyat seçeneklerini değerlendirmek, bütçe açısından yararlı olmaktadır. Bu fiyat araştırmasını farkı yöntemler ile yapabilirsiniz.

1- Sigorta Firmaları ile Görüşmek 

En uygun trafik sigortasını bulmak için sigorta şirketleri ile görüşmek en yararlı yöntemlerden biridir. Görüşülen sigorta firması sayısı ne kadar çok olursa, uygun fiyat bulma şansınız o kadar yüksek olacaktır. Uygun fiyat bulmak için görüşülen şirket sayısının fazlalığı, bir yönden de fiyat doğruluğu açısından önemlidir.

2- Pazarlık Taktikleri Kullanmak

Sigorta şirketleri, müşterilerine verdiği fiyatları kendileri belirlemektedir. Bu durum, sigorta şirketleri ile sigorta fiyatı üzerinden pazarlık imkanı doğurmaktadır. Her sektörde olduğu gibi sigorta şirketleri arasında da rekabet vardır. Bu rekabeti sıkı bir pazarlık ile lehinize çevirebilirsiniz. Bir şirketten aldığınız teklifi, başka şirkete götürerek fiyat kırdırabilirsiniz.

3- Aynı Firmayla Devam Etmek

Uygun Trafik sigortası yaptırmak için kullanabileceğiniz diğer bir yöntem ise, daha önce tarfik sigortası yaptırdığınız şirketle poliçe yenileme görüşmesi yapmanızdır. Sigorta şirketi, mevcut müşterisini kaybetmemek ve devamlılık sağlamak için, size farkı avantajlar sunabilir ve fiyatta indirim yapabilir.

4- İnternet Araştırmak

Sigorta şirketlerini gezerek veya telefon ile görüşmek sizin zamanınızı alabilir. Bu sebeple en ucuz trafik sigortası araştırmanızı internet üzerinden yapabilirsiniz. Bu konu ile ilgili internette bir çok forum siteleri bulunmaktadır. Bu forum sitelerinde kişiler deneyimlerini, düşüncelerini, fiyatları ve şikayetlerini paylaşmaktadır. Bu sitelerdeki yorumları okumak, hangi sigorta şirketini seçeceğinize karar vermeniz açısından faydalı olacaktır.

 

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 6 Kasım 2017 - 10:04:19

Benzer Konular

Yukarı Çık