Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

En Ucuz Kredi Hangi Bankada?

EN UYGUN KREDİ

Bilindiği üzere bankalar, maddi olarak sıkıştığımız ve acil finansal desteğe ihtiyaç duyduğumuz anlarda ilk olarak başvuru yaptığımız ve kapısını çaldığımız yerlerdir. Eğer kredi siciliniz düzgün ve aylık kazancınızla maddi durumuz da birazcık iyiyse bankalardan ihtiyacınız olan tutarları kolaylıkla alabilirsiniz.

Bankaların size kullandırdıkları krediler karşısında aldıkları faiz de zaman zaman BDDK tarafından kontrol edilmekte ve sınırlandırılmakta, bu nedenle bankalar belirli bir faiz oranının üzerine çıkamamaktadırlar. Banka sayısının da eski dönemlere göre artış gösterdiğini de göz önünde bulundurursak bankalar arası rekabette eskiye göre artmış ve müşteri çekme yarışması bankalar arasında da baş göstermiştir. Bu yüzden bankalar mevcut ve potansiyel müşterilerine çeşitli kampanyalar sunarlar. Örneğin; Faiz indirimi, ilk 3 ay ödemesiz kredi yada ara ödeme imkanlı krediler gibi. Eğer bankalardan kredi kullanmayı düşünüyorsanız tabii ki en düşük faizli ve ucuz krediyi araştırarak kullanmanız sizin avantajınız olacaktır. Bunun için bankaların internet sitelerini ziyaret ederek mevcut faiz oranlarını inceleyebilir sektördeki tüm bankalarla karşılaştırabilirsiniz.

İlgili: En Ucuz En Hesaplı Kredi Sorgulama

Bu şekilde tüm bankaları ayrı ayrı araştırabileceğiniz gibi, size banka fırsatları ve faiz oranlarını karşılaştırma imkanı sunan internet sayfası ya da programlar mevcuttur. Bu programlardan da destek alabilir ve daha kolay bir şekilde size ve cebinize en uygun olan banka ve kredi türünü öğrenebilirsiniz. Eğer kredi çekmek için zamanınız varsa haftalık olarak bankaların faiz oranlarını karşılaştırarak mail şeklinde size gönderen bülten programlarından yardım alabilir ve haftalık bazda faiz indirimine giden bankaları görebilir ve eğer büyük ölçüde avantaj sağlayacak bir fırsat yakalarsanız kredinizi hemen kullanabilirsiniz.

Bilgi: En Ucuz Krediyi Hangi Banka Veriyor

Özellikle de son zamanda ülkemizde vatandaşların bankalardan fazla kullanım yapmaması ve piyasalardaki durgunluk nedeni ile hükümet tarafından banklara faiz oranlarını düşürme konusunda çağrı yapılmaktadır. Bu uygulama da bankaların kredi faizlerini düşürmesine yol açmıştır. Dolayısıyla şu an için kredi kullanmak daha avantajlıdır ve uzun vadede kullanılan kredilerde de aynı uygulama yapıldığı için kredinizi istediğiniz gibi en uzun vadede yapılandırabilir ve kendinizi hiç sıkıntıya sokmadan rahatça ödemelerinizi yapabilirsiniz.

İlgili: En Ucuz Konut Kredisi Kampanyası

Kredilerin faiz oranlarının vade ile de doğru orantılı olduğunu unutmamak gerekir. Çekeceğiniz krediyi 2 ay vadeli çekerseniz daha az 24 ay vadeli çekerseniz daha fazla faiz ödersiniz. Örneğin konut kredilerinin vadeleri uzun olduğu için faiz oranları da fazladır. Çünkü banka burada size verdiği parayı geri alabilmek için uzun bir süre bekleyecektir bu yüzden de faiz oranı fazladır. Ayrıca siciliniz temiz olması ve kkb puanınıza orantılı olarak da ödeyeceğiniz faiz değişiklik gösterebilir. Eğer kredi verildiğinde riskli olarak gözüküyorsanız sizin ödeyeceğiniz faiz oranı riski gözükmeyen kişilere göre daha fazla olacaktır. Daha önceden kullandığınız kredi kartları ve bu kartları ödeme düzeniniz bu riskleri hesaplamada kullanılır.

Kategori: Genel, Kredi Kullanma, Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 28 Eylül 2016 - 2:41:00

Benzer Konular

Yukarı Çık