Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

En Ucuz Konut Kredisi Kampanyası

Bir çoğumuzun en büyük hayalidir bir ev sahibi olmak. Hayaldir çünkü bu devirde konut almak gerçekten kolay değil. Kenarda bir birikimimizin olması şart. Bankadan kredi kullansak bile, yine de alacağımız evin %25 i kadar elimizde olması şart. Bu aylarda ev sahibi olmak isteyenler için büyük bir gelişmede var. Konut kredileri faizlerinin %1 in altına düşmesi gibi. Böylelikle konut piyasasında büyük canlanmaya neden olacağı kesin. En azından bankalardan alınacak konut kredilerinin ödemelerinde çok fark edecektir. Bankalar bu gelişmeden sonra konut kredisi çekmek isteyenler için cazip kampanyalar düzenlemeye başladılar bile. Bankalar konut kredilerini en fazla 120 ay yani 10 yıl vade ile vermektedir. Ama konut kredilerinin vadeleri de uzayacak. Böylelikle çok daha az taksit oranları ile konut sahibi olabileceğiz. Ama vade uzadığı zamanda faiz oranları %1 in üzerine çıkabilir. Tabi bu sizin bütçeniz ile alakalı. Peki hangi bankadan konut kredisi kullanmalıyız.

 

Konut kredisi için 200.000 TL ye ihtiyacınız varsa. %0.99 faiz oranları ile 120 ay vade ile TEB Bankası’ndan kullanabilirsiniz. Aylık ödemeleriniz 2.856 TL ye gelmektedir. Toplam masrafı da 1.559 TL kesilmektedir.

 

Yine %0.99 faiz oranıyla HSBC Bankasından kullanabilirsiniz. Aylık ödemeleriniz de yine 2.856 TL ye gelmektedir. Toplam masrafları olarak da 1.687 TL kesilecektir.

 

Finansbank’ da ise %1.05 faiz oranlarıyla konut kredileri vardır. Finansbank tan çekeceğiniz konut krediniz için aylık ödemeleriniz 2.939 TL ye gelmektedir. Toplam kesilecek masraflar ise, 1.657 TL dir.

 

Konut kredisi çekmek istediğiniz bankanın şubesinden başvuruda bulunabilirsiniz. Ya da tercih ettiğiniz bankanın WEB sitesinden, istediğiniz miktarı, vadesini, adınızı, soyadınız, TC kimlik numaranızı ve iletişim bilgilerinizi de yazıp göndererek başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru sonucunuz bir kaç dakika içinde cep telefonunuza gelecektir. Genellikle internet üzerinden başvurulan konut kredilerinde ön onay verilmektedir. Ön onaydan sonra, bankanın size en yakın şubesine kimliğiniz, alacağınız evin tapusu ve gelir belgeniz ile gidip müşteri hizmetleriyle görüşebilirsiniz. Bankanın alacağınız eve gönderdiği eksperinde onayı ile kredinizi kullanabilirsiniz.

 

Bazı bankaların konut kredisi hesaplama ve başvuru sayfalarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Garanti Bankası Mortgage

Akbank Konut Kredisi

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi

HSBC Konut Kredisi

Finansbank Konut Kredisi

ING Bank Konut Kredisi

TEB Konut Kredisi

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 28 Ağustos 2016 - 2:05:55

Benzer Konular

Yukarı Çık