Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

En Ucuz Kasko Sigortası Nereden Alınır?

Ülkemizde sigorta firmaları kasko sigortası fiyatlarını, kendi kriterlerine göre belirlemektedir. Buna serbest usul denilmektedir. Bu yüzden her sigorta şirketinin farklı kasko sigorta primi fiyatı vardır. Kasko sigortası yaptıracak kişiler, farklı fiyatlar ile karşılaşmak da ve uygun fiyat aramaktadırlar.

En Uygun Kasko Sigortası

Kasko sigortası primi hesaplarında, sigorta şirketleri fiyatları kendileri oluşturduğu için, her sigorta şirketinin farklı fiyatları vardır. Kasko sigortası yenileme dönemi geldiğinde, her sigorta firmasından kasko sigortası teklifi almak karşılaştırma yapmanızı sağlayacaktır. Böylece bütçenize en uygun kasko sigortasını bulmanız kolaylaşacaktır. Türkiye’de kasko sigortası yapan kuruluş sayısı yaklaşık olarak 40’tır. Bu firmalar belirli dönemlerde cazip sigorta fiyatları sunmaktadır. Firmalar arası rekabetten dolayı, sigorta firmalarının size kasko fiyat teklifi vermeleri çok az zaman almaktadır. Firmaların müşteri memnuniyeti ve müşteri kazanmak için teklif süreci artık fazla bir zaman almamaktadır.

Kasko Sigortası Teklifi

Sigorta şirketlerinden teklif alırken dikkat edilmesi gereken bir durumda şirketin, hangi sigortalar ile çalışmamasıdır. Sigorta şirketlerinden teklif alırken, şirketin çalışmadığı firmayı bilmeniz de yarar vardır. Çünkü, çalışmadığı firmadan daha uygun bir teklif almanız söz konusu olabilir. Sigorta şirketinin çalışmadığı sigorta firmasından, fiyat karşılaştırması yapmak için siz ayrıca fiyat teklifi alabilirsiniz.

Mevcut Sigorta Şirketinden Kasko Yenilemesi 

Kasko sigortası yenileme döneminde, mevcut kaskonuzu yaptırdığınız firmalar genellikle, eski müşterilerine ekstra indirim sağlamaktadır. Bu indirim oranı firmadan firmaya değişse de ortalama %10 ile %20 arasındadır. Burada önemli olan husus ise, firmanın eski müşterine verdiği fiyat daima piyasanın altında olmayabilir. Geçmiş dönemlerde kaskonuzu yaptırdığınız şirketin teklifi size cazip gelebilir. Fakat diğer sigorta şirketlerinden de fiyat teklifi alıp karşılaştırma yapmanız yararlı olabilir.

 

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 7 Kasım 2017 - 1:55:20

Benzer Konular

Yukarı Çık