Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

En Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri

En Uygun Kredi Veren Banka Hangisi

Bireylerin farklı gereksinimlerini karşılamak amacıyla kredi ürünleri sağlayan finansal kurumlara banka denir.

Her bankanın kendine göre kuralları ve şartları bulunmaktadır. Bu nedenle banka sektörünün bu kadar genişlemediği dönemlerde kredi alabilmek oldukça zor ve prosedürleri olan bir durumdur.

Gelişen teknolojinin ve bankaların artması sonucu olarak artık bankalar rekabet içine girmiştir. Daha fazla tüketiciyi kendi müşteri kitlesi içine almak için bankalar artık müşterileri için kolaylık sağlamaya başlamıştır bu nedenle müşterilerine daha hızlı dönüş sağlamakta ve böylece müşterilerini elinde tutmaya çalışmaktadır.

Bu yüzden bankalar kolay kredi veren banka olmak adına birbirleriyle rekabet içinde bulunmaktadır.

Bankalar, kuralları arasında bulunan bazı prodesürler ise gelir belgesi şartı, sigorta şartı, kefil ya da teminat gösterme şartı bulunmaktadır.

Ancak birey daha önce bir kredi kullanıcısı olmuş ise bu bireyin kredi notu bulunmaktadır. Kredi notu, kredi tüketicisinin kredi kullandığı süre içerisindeki ödemelere ilişkin puandır.

Eğer birey ödemelerini düzenli ve eksiksiz yapıyor ise güvenilir müşteri olarak görülmekte ve kredi notu yüksek olmaktadır.

Ancak aldığınız krediler, kişinin ihtiyaçlarına ve bankanın kurallarına göre sınırlandırılarak limit belirlenmektedir.

En Kolay Kredi Veren Bankalar

Kolay kredi vermek aslında internet üzerinden ya da SMS yoluyla kredi vermek diyebiliriz. Peki, hangi bankalar SMS yoluyla kredi veriyor? O bankalardan bazılarını sıralayabiliriz;

  • Deniz Bank
  • Ak Bank
  • Odea Bank
  • Finans Bank
  • Garanti Bankası

Olarak sıralayabiliriz. Çünkü bu bankaları diğerlerinden daha basite indirgeyen en önemi özellik SMS yoluyla kredi veren bankalar arasında olmalarıdır.

SMS atarken bankalar sizden TC kimlik numaranızı, adınızı ve soyadınızı istemektedir. Bu bilgiler ile banka geçmişiniz sorgulanıyor. Eğer krediniz ön başvurudan geçtiyse yüz yüze görüşme sağlayarak ve belgelerinizi tamamlayarak kolaylıkla kredi alabilirsiniz.

Banka sizden TC kimlik numaranızı aldıktan sonra sizin kredi notunuzu sorgulamaktadır. Ve sonuç olarak kredi notunuz ile kredi alıp almayacağınız belirleniyor. Bu yüzden kredi notunuzun yüksek olması oldukça avantajlı bir durumdur.

Kredi notu düşük ise kara listeye alınmanız söz konusu olabilmektedir. Eğer kredi notunuz yüksek ise bankalar tarafından kolaylıkla kredi alabiliyorsunuz. Tabi kara listedekilere de kredi veren bankalar da bulunmaktadır.

 

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 12 Eylül 2016 - 12:40:18

Benzer Konular

Yukarı Çık