Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

En Kolay Kredi Veren Banka 2017

Kredi, günümüz yaşam koşullarının ayrılmaz bir parçası haline gelmiş durumda. Kredi ekonomik yaşamımızın içine öyle bir girdi ki tatilden taşıta, eğitimden konuta ve daha birçok konuda finans ihtiyaçlarımızı banka kredileri ile karşılar hal geldik. İhtiyaçlarımız öyle ani ve plansız gelişir oldu ki hızlı kredi bulmak ve hızlı kredi kullanmak ya da tüketici tabiri ile kolay krediye ulaşmak oldukça önemli bir konu haline geldi.

Detay: En Kolay Kredi Veren Banka Seçimi

Aslında bilinenin aksine en kolay kredi veren banka tanımı çok da doğru bir ifade değil. Çünkü tüm bankalar talep edilen kredi ile ilgili olarak aynı kriterleri istemekte ve bu kriterlerin uygun olması durumunda kredi başvurusuna olumlun yanıt verebilmektedir. Ülkemizdeki faaliyet gösteren tüm bankalar tarafından araştırılan bir konu vardır ki bu konu TC Merkez Bankası tarafından tutulan müşteri puanı kayıtlarıdır. Yani her müşteri finansal hareketleri TC Merkez Bankası tarafından takip edilmekte ve saklanmaktadır. En Kolay Kredi Veren Bankalar olarak bilinen bankalar bile bu kayıtlara göre hareket etmektedir. Bahse konu bu bilgiler, müşterinin daha önce kullandığı kredi kartı, kredi ve benzeri finansal araçlara ve bunların ödeme performanslarına ilişkin olarak tutulan kayıtlardır.

Örneğin, finans geçmişinde sürekli kredi ve kredi kartı kullanmış ve hiçbir şekilde ödemelerini aksatmamış olan bir müşterinin TC Merkez Bankasında tutulan kayıtları temiz olacak ve buna bağlı olarak herhangi bir bankaya yapacağı kredi başvurusu kesinlikle olumlu sonuçlanacaktır. Benzer şekilde, finans geçmişinde kredi ve kredi kartları nedeniyle ödeme sorunları yaşamış bir müşteri söz konusu olduğunda ise, bu müşteri sürekli çalıştığı ve hatta maaşını aldığı bankadan bile kredi çekmek istediğinde talebi olumsuz karşılanacaktır. Burada işi kolay ya da zorlaştıran şey müşterinin geçmişte ki finansal hareketleri yani bir nevi finansal sicilidir.

Yukarıda açıklanan durumdan ayrı olarak, birde bankadan bankaya değişiklik gösteren bürokratik işlemler vardır ki belki de gerçek manada kolay kredi denen olay bundan ibarettir. Yani burada anlatılmak istenen olay; geçmişinde finansal açıdan sorun yaşamamış olan bir müşterinin kendi müşterisi olduğu bankadan kredi talep ettiğinde aynı gün faydalanabilirken, aynı kredi talebini bir başka bankaya yaptığında kredi işlemleri 2 – 3 gün kadar sürmekte ve hatta kefil gibi bir takım formaliteleri tamamlamak gibi zorluklarla karşılaşabilmektedir.

En kolay kredi veren banka 2017 yılı listesi için çok kısa zaman içerisinde daha detaylı bir konu hazırlayacağız. Şimdilik yukarıda bağlantı olarak verdiğimiz ve 2017 yılında en kolay ve hızlı kredi veren bankaları içeren mevcut konularımıza göz gezdirebilirsiniz.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 29 Ekim 2016 - 2:48:44

Benzer Konular

Yukarı Çık