Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

En Çok Para Kazandıran En Karlı İş

İş kurmak, yöneten ve üreten pozisyonda olma isteğinden doğan bir süreçtir.
İş kurma kararı alan insanlar genelde yönetilmeye ve de yönlendirmeye gelemeyen özgür ruhlu insanlardır. İş kurma artık onlar için ihtiyaç haline gelir. Ve inanın dünyadaki her üretilen ürün ihtiyaçtan doğmuştur.
Bir eksiklikle bir yalnızlıkla ve en sıkıntılı zamanda …
Böyle bir süreçten bende geçtim.
2015 yılı mayıs ayında çalıştığım işimden ayrıldım sırf kendi iş yerimi kurma düşüncesi ile.
İşten ayrılır ayrılmaz bulunduğum bölgedeki dükkan kira bedellerinden dükkanın içini dolduracak her ürüne kadar oturup bir bütçe hazırladım. Elde ettiğim rakam bana göre fazla  bir rakamdı.100 bin..
İş kurmak istediğim sektör sağlıklı yaşam üzerine pilates, yoga studyosu oluşturmaktı..

plates gif

plates gif

Aletli olsun istedim ve alet fiyatları ve ona göre bir ortam oluşturma dizaynı vs düşündüğümde bu rakamı elde ettim.Alet fiyatları biraz tuzlu idi ve bu meslekte lokasyon çok önemli.
Peki iş para kazandıracak karlı bir iş miydi ? Gayet öyle idi.

pilates
Son dönemlerde büyük şehirlerde ve sağlıksız iş koşullarından, trafikten, stresten kaçmaya çalışanların durak yerleri haline geldi plates ve yoga stüdyoları..
Birde malum fazla kilolar..

Plates ve yoga sizi sıkılaştırarak zayıflattığı için etkisi çok fazla ve sağlam bir adım. Yemek konusunda beslenmenize devam ederek,yemeği kesmeden hem spor yapıp hem yemek yiyip zayıflayabileceğiniz müthiş bir yöntem.. Tabi spor yaparken yeme alışkanlığımıza yeni bir düzen getirmeli ve su tüketimimize dikkat etmeliyiz.
Geriye kalan her şey devam ettiğiniz hayatınız..
Ders ücreti ise 160 tlden 300 tl kadar yükselebilen fonksiyonlu bir iş.. Sporla vakit geçirmekten zevk alan ve bu işe yatkın biri iseniz denemelisiniz.
Ben işten vazgeçmek zorunda kaldım bir süreliğine. Fırsatlar benden yana olmadı. Maddi olarak bütçeyi ayarlayamadım. Bu konuda Kosgep tende destek almak istedim ama kurslarına katılamadım. Hala kurs bekliyorum ama açılmadı…
Ama bu konunun ardını bırakmadım.
Hala bu işi gerçekleştirebilmek için uğraşıyorum. Aletli olmasada bir gün bu işi kuracağım..
Peki pilates yoga dışında hangi iş para kazandırır ve kar bırakır derseniz üst düzey yönetici olun muhasebe müdürü olun avukat olun demeyeceğim. Üniversite bitirmemiş arkadaşlarımızda var.. Bu yüzden ilgi alanınıza ve bulunduğunuz şehire göre farklılık göstermekle birlikte yemek sektöründe veya yol üzeri cafe bar veya vitamin bar üzerine yoğunlaşın derim..
Bu şekilde ufak büfe tarzı yerler hem maddiyat açısından hemde kolaylık açısından ilk başlayanlar için çok uygun.
Hiç olmadı bir iki kafadar Merterden bir liraya toplayın gelin ürünleri çıkın pazara satın.
Yapamam edemem öyle iş mi olur demeyin. Kafa kafaya verdiniz mi bir kaç arkadaş çok da eğlenceli ve kârlı bir iş..

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 5 Şubat 2016 - 8:15:54

Benzer Konular

Yukarı Çık