Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

En Çok Alınan Hisse Senetleri

Hisse senetleri, finans ve borsa üzerinden işlem yapan kişiler için çok önemlidir. Bunun yanı sıra şirketler için de hisse senetleri oldukça büyük bir öneme ve hassasiyete sahiptir. Hisse senetleri üzerinden yapılan işlemler ile birlikte kazanç elde etmek mümkündür. Piyasada pek çok şirketin hisse senedi yer almaktadır. Durum böyle olunca bu hisse senetleri içerisinde yatırım yapılacak arazilerin çok dikkatli bir şekilde seçilmesi ve izlenmesi gerekmektedir. Hisse senetlerine doğru bir şekilde yatırım yapmak ve en çok alınan hisse senetleri üzerinden işlemler yapmak sizlere uzun ve kısa vadede kazanç sağlayabilir. Piyasaları doğru bir şekilde okumak, ekonomideki gelişmeleri takip etmek ve hisse senedi sahibi olan şirketleri çok dikkatli bir şekilde izleme borsada kazanma adına temel noktalardan birisidir. Piyasaların dikkatli bir şekilde izlenmesi ile birlikte daha doğru bir yatırım yapılabilir. En çok alınan hisse senetlerini bu yazımızda sizler için araştırdık. Bu hisse senetlerine yatırım yapanlar genelde kazançlı çıkmaktadır. Bu sayede genel olarak piyasaların rahat bir şekilde izlenmesi de mümkün olabilir.

hisseler

hisseler

Akbank Hisse Senetleri

Türkiye’nin değil Avrupa’nın da en önemli bankalarından birisi olan Akbank, hisse senedi alım ve satımında son dönemlerde önemli bir noktaya gelmiştir. Akbank hisse senetlerini alan kişilerin sayısı  son dönemlerde önemli bir sayıya ulaştı. Genel olarak bakıldığında 2015 yılının ilk yarısında TCMB’nin yaptığı  faiz indirimi Akbank hisseleri için yukarı yönlü bir hareket sağladı. Bununla birlikte Türkiye’deki bankaların TCMB üzerinden yapacakları gecelik borçlanma faizinin düşmesi Akbank hisselerinin çok sık tercih edilmesini sağlıyor.

Migros Hisseleri

Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi zincirlerinden birisi olan Migros, borsada da kazandırmaya devam ediyor. 2015 yılında önemli bir büyüme kaydeden Migros, 2016 yılına da hızlı bir başlangıç yaptı. Migros hisse senetlerinde görülen bu yükselme nedeniyle en çok tercih edilen şirketlerden birisi olarak kabul ediliyor.

Petkim Hisse Senetleri

Devlet desteğiyle de yatırımlarına hız veren Petkim, geçen sene 530 milyonluk kazanç elde ediyor. Petkim ile birlikte yatırım yapan kişilerin son dönemlerde kazanç sağladığı da biliniyor. Bu da yatırımcıların önünü açıyor.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 13 Temmuz 2016 - 8:36:53

Benzer Konular

Yukarı Çık