Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Eminevim nedir? Güvenilir mi?

Emin Evim

Günümüzde birçok kişi ev sahibi olamadığı için uzun süre kirada oturmak durumunda kalmaktadır. Yeni bir ev almak ve ev sahibi olmak isteyen kişiler genellikle bütçeleri yeterli olmadığı için çeşitli bankalardan kredi çekmekte ve ancak bu şekilde ev alabilmektedir. Fakat bu durumda bireyler oldukça yüksek faiz ücreti ödemek zorunda kalmaktadır. Öyle ki bankalar ev kredisi kullanacak olan müşterilerine oldukça yüksek miktarlarda faiz oranı uygulayarak binlerce lira faiz ödemesi almaktadır. Bu nedenle de çok sayıda kişi ev alma hayallerini ertelemektedir.

Özellikle son yıllarda birçok kişinin dikkatini çeken sistemlerden birisi şüphesiz emin evim sistemidir. Oldukça popüler olan ve bugüne kadar milyonlarca kişinin ev sahibi olmasını sağlayan bu sistem sayesinde ev sahibi olmak isteyen herkes herhangi bir faiz ücreti ödemeden ev sahibi olabiliyor.

İlgili: Eminevim Hakkında Bilgi

Emin Evim Nasıl Bir Sistemdir?

Eminevim sistemi, bu konudaki diğer tüm alışıla gelmiş sistemlerin aksine oldukça farklı ve kişilere büyük avantajlar sunan bir sistemdir. Sistem sayesinde ev sahibi olmak isteyen herkes, faiz ücreti ödemeden, kendi bütçesine uygun olan bir evi rahatlıkla satın alabiliyor. Üstelik bireyler bu sistemden yararlanarak kendi istediği herhangi bir yerdeki evi satın alabiliyor. Diğer bir ismi de elbirliği olan sistem bugüne kadar gerek ülkemizde, gerekse dünyada bir ilke imza atarak imece ve yardımlaşma sayesinde binlerce kişiyi ev sahibi yapmıştır. Sistem hakkında bilgi almak isteyen herkes, internet üzerinde aradığı tüm bilgileri rahatlıkla bulabildiği gibi, emin evim ofislerinden de istediği zaman ayrıntılı bir şekilde bilgi alabilmektedir.

Emin Evim Sistemindeki Sistemler Nelerdir?

Binlerce kişinin yararlandığı ve faiz ödemeden ev sahibi olduğu emin evim sisteminde üç farklı yöntemden yararlanarak ev sahibi olunabiliyor. Tabi bu sistemlerin de kendi arasında bazı avantajları ve dezavantajları bulunuyor. Ev alma çözümleri arasındaki sistemlerden birisi vade ortası sistemidir. Sistemin ayrıntılarından bahsetmemiz gerekirse bu sistemde bireyler satın almak istedikleri evin değerini kendileri belirler. Yani evin değer ne kadar olursa olsun, sistemden yararlanabilir ve taksit sayınızı bütçenize göre istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için bir kez alınan organizasyon ücretini ödemek ve evin değeri ile vade sayısını bölerek ortaya çıkan ilk taksit sayısını ödemek yeterlidir. Bu sistemde herhangi bir faiz ödenmez ve taksit sayısı sürekli olarak aynıdır. Taksit sayısının ortasındaki ay ev, sistemdeki üyeye teslim edilir.

Peşinatlı sistemde de bireyler istedikleri tutardaki evi satın alabilir. Diğer sistemden farkı istenildiği kadar peşinat ödendiği için daha kısa sürede evin teslim edilmesidir. Peşinat ödendikten sonra kalan tutar vade sayısına bölünür ve aylık taksit miktarı belirlenir. Aynı şekilde taksitler sabittir ve herhangi bir faiz uygulanmaz. Bireyler istedikleri zaman evin değerini arttırabilecekleri gibi, taksit sayısını ve rakamını değiştirebilirler.

Çekilişli sistemde de alınmak istenen evi bireyler kendisi belirler. Fiyat ve taksit sayısı kişilere bağlıdır. Sistem tarafından 40, 60, 80 gibi ya da 100, 120 gibi sayılar halinde ev almak isteyen kişiler bir araya getirilir ve kura çekilir. Bu kuraya göre gruptaki kişilerin bir aylık taksiti bir ev parası yapar ve o ayki kişiye evi teslim edilir. Bireyler kendi evlerine geçtiklerinde belirlenen sabit ve faizsiz tutarı ödemeye devam ederek gruptaki diğer kişilerin evlerini ödemelerine yardımcı olur. Çekilişli sistemde isteyen peşinat vererek kendisine sıra gelmesini bekleyebileceği gibi, hiç peşinat vermeden de sistemin özelliklerinden yararlanabilir. Ancak tabi ki peşinat veren kişiler evlerini diğer kişilere göre erken teslim alırlar.

İlgili: Eminevim Borç Taksit Sorgulama

Emin Evim Sisteminde Her Zaman Kazanırsınız

Eminevim sisteminin en önemli özelliklerinden birisi de çekiliş sonucuna göre çekilişteki herkesin kazanç sağlıyor olmasıdır. Birçok kişi çekilecek olan kura sonucunda kendisine geç sıra gelmesini bir dezavantaj olarak algılar ancak sistemin mantığına girdiğiniz zaman durumun böyle olmadığını görebilirsiniz. Örneğin 100 kişilik bir grupta noter huzurunda yapılan çekilişe göre ilk başta ismi çıkanlar hemen evlerine kavuşur ve beklemeden kendi evinde otururken taksitlerini ödemeye başlar. Kuraya göre sonlarda çıkan kişinin kazancı ise taksit sayılarının düşmesi sonucu ortaya çıkar. Çünkü grup içerisindeki evini geç alan kişiler evlerini alana kadar gruptaki diğer kişilerden her ay belirli bir yardım alır ve bu nedenle de evlerini daha ucuza mal etmiş olurlar.

İlgili: Peşinatsız Ev Almak İstiyorum

Emin Evim Sisteminin Müşterilerine Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Dünyada bir ilk olarak uygulanan bu sistemin pek çok avantajı bulunuyor. Ancak şüphesiz ki sistemin en önemli avantajı bireylerin hiç bir şekilde faiz ödemeden ev sahibi olabilmeleridir. Sistemde faiz olmaması taksit sayılarının da belirlendiği gibi aynı şekilde ödenmesini sağlar. Ayrıca kura sonucunda birçok kişi sisteme girişinin ilk birkaç ayında ev sahibi olabilir. Geç ev sahibi olanlar da evlerini daha uygun ücretlerle satın alabilir. Bu sistemden yararlanmak isteyen kişiler, herhangi bir şehir ve bölge sınırlaması olmadan ülkenin her yerinden istediği evi satın alabiliyor.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 22 Eylül 2016 - 2:33:05

Benzer Konular

Yukarı Çık