Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Emeklilere Özel İhtiyaç Kredileri

Bankacılık sektörü, insanların artan ve çeşitlenen ihtiyaçlarını karşılamak için, kredi çeşitlerinde her gün yenilikler yapmaktadır. İnsan sayısının ve ihtiyaçların fazlalığı da banka sayısını arttırmaktadır. Durum böyle olunca, müşteri uygun fiyat avantajlarını yakalamak için, bankalar da müşteri sayısını arttırmak için çeşitli kredileri kullanmaktadır. Emeklilere özel ihtiyaç kredisi de, müşteri sayılarını arttırmak için emeklilere verilen özel bir kredi türüdür.

Emekli İhtiyaç Kredisi

Emekli İhtiyaç kredisi, emekli kişilerin özel ödeme ve faiz koşulları ile kullanabileceği bir kredidir. Geçmiş yıllarda emekli olan kişiler sadece belirli bankalardan maaşlarını alabilmekteydi. Şimdi ise emekli maaşlarını istediği bankaya taşıma şansına sahiptir. Emekli maaşı taşıma promosyonları ile maaşı başka bir bankaya taşıma daha tercih edilen bir yöntem haline geldi. Her banka emekli müşteri sayısını arttırmak için avantajlı bankacılık ürünleri sunmaktadır. Emekliye özel kredi kartı veren bankalar, emekliye özel ihtiyaç kredileri veren bankalar gün geçtikçe artmaktadır.

Emekli İhtiyaç Kredisi Seçenekleri

Emekli müşterilerine bankalar farklı türlerde birçok kredi imkanı sağlamaktadır. Bu kredileri özel yapan kriter ise ödeme planıdır. Emekli maaş müşterilerinin bir çoğu maaşlarını 3 aydan aya almaktadır. Bankaların sunmuş olduğu ihtiyaç kredisi geri ödemeleri ise genellikle aylık yapılmaktadır. Bankalar, emekli müşterilerinin ihtiyaç kredisi kullanırken ödeme zorluğu çekmemeleri için, 3 ayda bir ödenen emekli ihtiyaç kredisi imkanı sunmaya başlamıştır. Emekli kişilerin sayısının fazla olmasından dolayı, bankalar emekli kişileri potansiyel müşteri kitlesi olarak görmektedir. Bu yüzden hemen hemen her bankanın emeklilere özel kampanyaları bulunmaktadır. Emekliye faizsiz kredi veren bankalar bile vardır. Her kredi türünde olduğu gibi, emekli ihtiyaç kredisinde de her bankanın farklı faiz oranı ve vade seçenekleri bulunmaktadır.

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 2 Kasım 2017 - 4:23:44

Benzer Konular

Yukarı Çık