Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Emeklilere Müjde! Emekliye Faizsiz Kredi İmkanı

Emeklilere Faizsiz Kredi

Bankalar ilk kuruldukları günden beri insanlara ekonomik açıdan yardımcı olmaya çalışmaktadırlar. Eğer bir kişi para konusunda sıkıntılar yaşıyorsa bankaya başvurarak belli bir miktar para alabilmektedirler. Ancak alınacak para hibe olarak değil de borç olarak verilmektedir. Ödeme süreside en fazla 36 ay olacak şekilde ayarlanarak taksitlere bölünmektedir. Bankalar müşterilerine bir nevi ikinci bir şans vermektedir. Bu sayede insanlar eğer borçları varsa kapatmaya çalışmaktadırlar veya bir ihtiyaçları varsa gidermeye çalışmaktadırlar. Ekonomik durumlarını düzeltmeye çalışmaktadırlar.

Bilgi: Emekliye Faizsiz Kredi Veren Kaç Banka Var

Daha öncede belirtildiği gibi bankalar insanların ihtiyaçlarını gidermektedirler ve bu iş için birçok kredi türü bulundurmaktadırlar. İnsanların borçlarını gidermek veya araba almasına kadar oluşan ihtiyaçlar için ihtiyaç kredileri bulundurmaktadır. Ev almak gibi daha büyük ihtiyaçlar için mortgage veya ev kredileri çıkarmaktadırlar. Bankalar kredilerini belli koşullara göre vermektedirler. Bunun sebebi müşterileri ile banka arasında herhangi bir sorun çıkmasını önlemektir. Bankalar için en önemli sorunlardan biri dolandırıcılıktır. Bu sebeple bazı önlemler tasarlanmıştır. Bankalar kredi vermeden önce gelir belgesi veya kefil gibi bazı isteklerde bulunmaktadır.

Ayrıca birde ödenmesi gereken dosya masrafı adı altında bir meblağ bulunmaktadır. Normalde uygulanan yöntemler bunlardır. Ancak her banka için geçerli olan bir sistem bu yöntemlerin uygulanmasına gereksinim bırakmamıştır. Kredi notu olarak adlandırılan bu sistem insanların ödeme şekillerine, kredi çekme durumlarına göre belirlenen bir sayısal sistemdir. Bu sayısal sistemde not eğer yüksek ise insanlar kredi çekmekte fazla zorluk yaşamazlar. Ancak ne kadar düşükse o kadar güvenilirlik azalacağından istenilen koşullar artmaktadır. Bankaların sayısı zaman içinde arttığından rekabet ortaya çıkmış ve istenilen koşullardan feragat edilmeye başlanmıştır.

Özellikle kısa zamanda çıkarılan kredilerde kredi notu hariç hiçbir şeye bakılmamaktadır. Bankalar kredi verilecek kişilerin genellikle bir şekilde geliri veya mülkü olmasını tercih etmektedir. Bu sebeple öncelikleri maaşlı çalışan kişilerdir. Daha sonra mülk sahipleri ve emekliler gelmektedir. Başlarda emeklilere fazla kredi vermeyen bankalar zaman içinde müşteri azalınca bireysel kredilere önem vermeye başlamış ve emekliye kredi vermeye başlamıştır. Emekliler için tek gereken maaşlarını bildirmeleridir. Zaman içerisinde daha fazla müşteri için faizsiz kredilere başvurmuşlar ve emeklilere faizsiz kredi vermeye başlamışlardır.

Bilgi: Emeklilere Faizsiz Kredi Ziraat Bankası 2016

Hiçbir faiz ödemeden ihtiyaç kredilerine başvurabilmektedirler. Ancak emekliler içinde geçerli olan kredi notu oldukça önemlidir. Eğer kredi notu düşükse kredi verme oranı azalır, eğer yüksekse hiçbir sıkıntı olmadan kredi alabilmektedirler. Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise emeklinin hiçbir bankayla sıkıntı yaşamamış olmasıdır. Çünkü eğer bir sıkıntı yaşanmış ve müşteri hatalı durumdaysa bankaların kara listesine girebilir. Bu durumda kredi alma şansını azaltır. Bunun dışında bir sıkıntı yoksa birçok banka masrafsız, faizsiz kredi sunmaktadır emeklilere. Özellikle maaşın alındığı bankadan kredi almak oldukça kolaydır. Birçok banka emeklilere faizsiz masrafsız kredi vermektedir.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 24 Eylül 2016 - 11:33:04

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. yaşar aksoy dedi ki:

    hikaye anlatmayın emekliye derken skoru düzgün olana deyinde anlayalım 2014 de icra takibi başlatmışlar hemen ödedim emekli maaşımın yattıgı bankadan bile kredi alamıyorum ayrıca çalışıyorum gene maaaaş bordrom oldugu halde kredi vermiyorlar sizi okuyanda yoldan geçen emekliye kredi veriyorlar zannedecek sadece 500tl kredi kartı verdiler o kadar neyse kolay gelsin

Yukarı Çık