Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Banka (Ziraat, İş Bankası)

Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza emeklilere faizsiz kredi veren bankalar hakkında bilgi vereceğiz.

Bankacılık sektörü global dünyada ekonomi dünyasının can damarıdır ve genellikle tek bir önemli misyona sahiptir. O da müşteri memnuniyeti. Günümüzde bu misyonu benimseyen pek çok kuruluş var. Bankacılık sektörü zaten son 100 yıldır ciddi bir atılım gerçekleştirmekte. Kuşkusuz bu bankaların hepsi de bir açıdan birbirleriyle rekabet etmekteler. Daha fazla müşteriyi kendisine çekebilmek için müşterilere farklı avantajlar sağlamak için çalışmaktalar. Bu açıdan bankalar daha verimli çalışabilmek için müşterilerin ekonomik yapılarını sınıflamak gibi bir sistem geliştirmişlerdir. Bu sınıflamanın önemli bir tanesi de Emekliler kategorisini oluşturan müşterilerdir.

Haber: Emeklilere Müjde! Emekliye Faizsiz Kredi İmkanı

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar ülkemizin önemli bankalarıdır. Bankaların çoğu emekli kategorisine giren müşterilere bir hayli kolaylık sağlayıp, ihtiyaçlarını gidermeyi amaçlamıştır. Günümüzde herhangi bir kurumdan emekli olan bir müşteri eğer hali hazırda mevcut bir ihtiyacı varsa genellikle yapacağı ilk iş emekli maaşından yararlanıp, kredi çekmek gibi bir eylem yapmaktadır. Bunu göz önünde bulunduran bankalar emekli olan müşterilerine faiz ve vade konusunda büyük kolaylıklar sağlayıp, müşterilerini memnun etmek için çabalamaktadırlar.

Ödeme kolaylığında büyük işlev gören vade seçenekleri bankadan bankaya değişmektedir genelde. Ama üç aşağı beş yukarı genelde bankalar 36-48 aya kadar vade seçeneklerini müşterilerine sunmaktalar. Emekliler de bu rakam daha da esnetilebilmektedir.

İlgili: Emeklilere Faizsiz Kredi Kampanyaları

Faiz konusuna gelecek olursak; pek çok banka emekli kategorisindeki müşterileri kazanabilmek için emeklilere faizsiz kredi vermektedirler. Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar arasında Ziraat Bankası, İş Bankası, Deniz Bank ve de Koç Finans gibi bankalar bulunmaktadır.

Bu bankalar oldukça esnek vade seçeneklerinin yanı sıra emeklilere faiz uygulaması olmadan da kredi vermektedirler. Bu açıdan emeklilerin işinin oldukça kolaylaştığını söyleyebiliriz. Bankalar ayrıca ödeme konusunda da emekliler için bir seçenek daha geliştirmişlerdir. Bu açıdan eğer emekli maaşını kredi çekmek istediği bankaya getiren emeklilere, hiç şubeye gelmeden ödeme ve hatta diğer işlemlerini bile yapabilme fırsatı tanıması bakımından oldukça pratik bir seçenek sunmaktalar.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 8 Ekim 2016 - 7:14:39

Benzer Konular

Yukarı Çık