Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Emeklilere Faizsiz Kredi Kampanyaları

Bankalarda son zamanlarda alışılagelmiş olan uygulamaların dışına çıkılarak faiz oranlarında indirime gidilmiş ve kredilerdeki faiz oranları son zamanların en dip sevilerine inmiştir. Ayrıca kredi kullanmak isteyen bazı gelir gruplarına diğerlerinden farklı olarak daha farklı avantaj ve kampanyalar sunulmakta hatta 0 faizli kredi kullandırımı dahil sağlanabilmektedir.

Emekliye Kredi

Emekliler de bankaların sunduğu faizsiz emekliye kredi kampanyalarından faydalanabilmekte hatta birçok banka bu kampanyayı sadece emeklilere özel olarak düzenlemektedir. Emekli olan vatandaşlar maaşlarını hangi bankadan alıyorlarsa o bankadan maksimum 36 veya 60 aya kadar kredi türüne göre değişen vadede kredi kullanabilirler. Ya da maaş aldıkları bankanın böyle bir kampanyası olmaması durumunda maaşlarını emeklilere faizsiz kredi kampanyaları sunan bankalara taşıyabilirler.

Emeklilere Faizsiz Kredi

Bu şekilde düzenlenen emekliye faizsiz kredi kampanyalarında emeklilerden maaşlarını ilgili bankalardan almaları şartıyla önceden belirlenmiş vade ve tutarlarda kredi kullandırımı sağlanır. Bu şekilde emekliye faizsiz kredi kampanyası düzenleyen kurumların başında ptt gelir. Ptt yılın belirli dönemlerinde belirli bankalarla iş birliği yaparak emeklilere 0 faizli kredi kullandırım kampanyaları düzenler. Bu şekilde hem kendine ve anlaştığı bankaya müşteri kazanımı sağlar hem de emeklileri özel sektördeki bankaların yüksek faizlerine ezdirmemiş olur.

Bu şekilde yapılan uygulamalar sayesinde vatandaşlar emekli olana kadar belirli bir birikim yapmakta ve emekli olduktan sonra da kalan kısmı da faizsiz kredi imkanından yararlanarak tamamlamakta ve kendi evinin sahibi olarak kiracılıktan kurtulmaktadır. Aynı şekilde sadece ev almak amacıyla değil çocuğunu evlendirmek isteyen, çocuğunu okutacaklar, eşine dostuna yada çocuğuna iş yeri açacak olanlar da aynı şekilde bu imkanlardan faydalanabilir ve normal kredi kullanım şartlarına oranla ciddi anlamda kar sağlayabilirler.

Bilgi: Emekliye Faizsiz Kredi İmkanı

Ayrıca dönem dönem hükümet tarafından da emeklilere yönelik olarak kredi kullandırımı için bankalarla anlaşmalar yapılmakta ve emeklilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için belirli miktar ve vadelerde kredi kullanımlarına olanak sağlanmaktadır. Hükümet tarafından yapılan emekliye faizsiz kredi kullandırımı uygulaması genellikle kiracılığa son kampanyası adı altında sağlanmaktadır ve ağırlıklı olarak konut satışlarını teşvik için düzenlenmektedir.

Emekli Kredisi

Eğer emeklilerin maaşlarında hacizleri varsa ve maaşlarının 1/4 oranı haciz için kesiliyorsa bu kampanyadan genel olarak faydalanamazlar. Ancak bankanın yönetim ve risk araştırmaları sonucunda kredi kullanması uygun bulunan kişiler maaşlarının hacizli olmasına rağmen krediyi kullanabilirler aksi takdirde maaşlarından haciz kalkıp emekli maaşı boşa çıkıncaya dek hiçbir bankadan kredi kullanımı yapamazlar.

Haber: Emeklilere Müjde! Emekliye Faizsiz Kredi İmkanı

Ayrıca emeklilerin de zaman zaman kkb raporlarına bakılmakta ve gerek görüldüğü takdirde emekli maaşlarına ipotek koyulabilmektedir. Kredi kullanan emeklinin her ay ödeyeceği miktar kadar maaşına el konulmakta ve kişi kalan tutarı emekli maaşı olarak çekmektedir. Burada banka kendi verdiği parayı güvenceye almayı amaçlayarak kendi riskini sıfıra indirmektedir. Emeklilere 0 faizli kredi kampanyaları her zaman için en avantajlı kredi türü olmuştur.

Kategori: Diğer, Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 4 Ekim 2016 - 7:53:29

Benzer Konular

Yukarı Çık