Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Eğitim Kredisi Üniversite Masraflarının Tamamını Karşılar Mı?

Eğitim kredisi okul, dershane, kurs gibi bütün eğitim masraflarının karşılanması için bankalardan çekilen kredidir. Eğitim kredisi öğrenci yahut veli tarafından çekilebilir. Eğitim kredisi 25 yaşından büyük olmayan öğrencilere verilir. Özel ihtiyaçlar kredisi kategorisindedir eğitim kredisi.

Eğitim Kredisinin Şartları Nelerdir?

•İlk koşul birçok kredi de olduğu gibi eğitim kredisinde de kefil göstermektir. Birçok öğrenci aktif bir şekilde iş yaşamında olmadığı için herhangi bir maaş bordrosu ve gelire sahip değildir. Velisi yahut geliri iyi olan birisini kendisine kefil gösterirse kredi çekebilir öğrenciler.
• İkinci koşul ise bankalarda ve hesabınızda var olan maddi varlıklarınızdır. Eğer çekmek istediğiniz kredi miktarının iki katı kadar maddi miktar hesabınızda var ise bankalar bunu garanti olarak görüp öğrenciye kredi verebilirler.
• Eğer bir süredir kredi kartı kullanıyor ve borçlarınızı düzenli ödüyorsanız bu sizin kredi kartı notunuzun yüksek olmasını sağlayacaktır. Kredi notunun yüksek olması da bankalar için bir garanti sayılabilir ve bu durumu güvence olarak gören bankalar size eğitim kredisi verebilirler.

Eğitim Kredisi Üniversite Masraflarının Tamamını Karşılar Mı?

Eğer eğitim kredisi çekmek için gerekli koşulları tamamladıysak ve üniversitemiz yahut kursumuz için masraf gösteren gerekli belge elimizde varsa o masraf kadar kredi çekebiliriz. Fakat üniversitede sadece faturalarla belgelenmiş masraflar yoktur. Dersler için gereken kitaplar, fotokopi masrafları ve materyaller bazen zannettiğimizden çok daha pahalıya patlayabilir bize. Bu yüzden eğitim kredisi tam olarak bütün eğitim masraflarını karşılayabilir diyemeyiz. Fakat ihtiyaçlarımızdan daha fazlasını çektiysek ve kalan tutarı tasarruflu kullanırsak eğitim kredisi eğitim öğretim hayatımıza ciddi manada yardımcı olmuş olur. Ve masrafımızın büyük bir kısmı karşılanmış olur.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 23 Ekim 2017 - 1:21:43

Benzer Konular

Yukarı Çık