Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Eğitim Kredilerinde Vade Süreleri Ne Kadardır?

Maddi durumu yetersiz olan öğrencilerin eğitim sürecinin başlaması ile birçok giderleri oluşmaktadır ve dolayısıyla bu giderlerin karşılanması gerekiyor. Eğitim öğretim giderlerinin karşılanması için birçok banka bu konuda destek vermektedir. Bankaların eğitim kredisi ile tüm okul masraflarınızı, kurs ücretlerinizi, kayıt işlemi ve doküman giderlerinizi rahat bir şekilde karşılayabilirsiniz. Eğitime yatırmak amacıyla alınan ihtiyaç kredilerini öğrencinin kendisi veya ebeveynleri çekebilmektedir. Öğrencinin veya velinin aylık belli bir geliri varsa bankadan rahatça kredi alınabilmektedir. Eğitim kredi başvurusunda bulunmak için bankaya öğrenci belgesi veya gider faturaları ile başvurmak gerekir. Ailede düzenli bir aylık geliri olmayanlar için banka tarafından bir kefil istenmektedir. Bu kefil ile beraber istediğiniz eğitim kredisini almaya hak kazanırsınız.

egitim-kredisi.jpg

Eğitim Kredisinde En Fazla Kaç Ay Vade Yapılmaktadır?

Eğitim kredilerinden 120 aya kadar vade yapılabilme imkânı vardır. Yüksek vadelerde faiz oranı artış gösterdiği için genellikle 120 ay tercih edilmemekte ve bazı bankalar daha çok 60 aya kadar vade imkânı sunmaktadırlar. Genellikle eğitim kredilerinde 36 ay veya 48 ay vadeli alınmaktadır. Hayatımızın büyük bir bölümünde eğitim yüksek önem arz ettiği için devamlı bu kredilere ihtiyaç duyulmaktadır. Dolayısıyla kısa vadeli kredilerden yararlanmak gereksiz masraflardan kaçınmanızı ve tekrar çekebilme imkânınızı sağlamaktadır.  ,

egitim-kredisi-vade-sureleri.jpg

Eğitim Kredi Veren Bankalar Ve Şartları!

Her türlü kurs, okul, öğrenim kaydı ve kitap masraflarınız için kredi çekebilirsiniz. Ziraat bankası eğitim kredinde 36 aya kadar vade imkânı sunmaktadır. Bu vadeli krediyi taksitli olarak veya kredili mevduat hesabı üzerinden kullanabilirsiniz. İstenilen kredi öğrencilere, kursiyerlere veya velilere ödenebilmektedir. Ziraat bankası tarafından kredi vadesi süresince hayat sigortası yapılmaktadır. Eğitim kredisine başvurmak içi ziraat bankası şubeleri ile görüşme yapabilirsiniz. Yapı kredi Bankasından hem yurtdışı hem yurtiçinde alacağınız öğrenimler için 48 ay vadeli olarak 50 bin TL’ye kadar kredi çekebiliyorsunuz. Dosya masrafsız ve düşük faizli eğitim kredileri için Yapı Kredi şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Veya Yapı Kredi bankası web sitesi üzerinden hemen kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Akbank’ın sunduğu avantajlardan yararlanmak için okul Ailem birliği üyesi olanlar özel faiz oranlarından yararlanarak eğitim kredisi alabilirler. Bu avantajdan yararlandığınız da eğitim ödemeleriniz okul hesabınıza aktarılmaktadır.

 

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 14 Ekim 2017 - 1:00:02

Benzer Konular

Yukarı Çık