Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Eğitim Kredilerinde Maksimum Limit Nedir?

İnsanların ihtiyaçlarının çeşitlenmesine paralel olarak, bankaların kredileri de çeşitlenmektedir. Eğitim Kredisi, son yıllarda artan eğitim masraflarını karşılamak için hazırlanan bir banka kredisi çeşididir.

Eğitim Kredisi 

Öğrenciler artan eğitim masrafları için nakit paraya ihtiyaç duymaktadırlar. Nakit para ihtiyaçlarını banka kredisi ile karşılamaktadırlar. Ülkemizde yeni bir kredi çeşidi olan Eğitim Kredisi, öğrencilere büyük avantajlar sağlamaktadır. Yeni bir kredi çeşidi olmasından kaynaklı, her bankanın eğitim kredisi bulunmamaktadır. Bu kredi sadece eğitim giderlerini kapsadığı için, istenilen belgeler de buna bağlı olarak değişir. Her bankanın bu yeni kredi çeşidindeki faiz oranı, vade seçenekleri ve kredi limitleri farklılık göstermektedir.  Öğrenciler Eğitim Kredisi veren bankalar arasından kendi bütçelerine en uygun bankayı seçerek, uygun faiz ve ödeme koşulları ile bu krediyi kullanabilmektedir.

Eğitim Kredisi Limitleri 

Eğitim masrafları kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bazı kişiler için eğitim masrafı küçük bir giderken, bazı kişiler için ise büyük bir giderdir. Eğitim Kredisi veren bankalar için de aynı durum söz konusudur. Her bankanın eğitim kredisi limiti farklıdır. Bankaların Eğitim Kredisi limitleri 10 bin TL ile 100 TL arasında değişmektedir. Bazı bankaların yurt dışı eğitim kredileri de bulunmaktadır. Diğer kredilere oranla, Eğitim Kredisi faiz oranları daha düşüktür.

Eğitim Kredisi Başvurusu

Eğitim Kredisi başvurusu için gerekli evraklar, bankalara göre değişmektedir. Ortak istenilen evrak ise, eğitim giderini gösteren evraktır. Kimi banka eğitim kurumundan fatura isterken, kimi banka için ise eğitim kurumundan alınan yazı yeterlidir. Eğitim kredisi başvuru yaşı genellikle her bankada 25’tir. Bu yaş sınırından dolayı, bu kredi türüne öğrenciler başvuru yapabilmektedir. Burada önemli olan kredi kullanılacak faiz oranı ve vade koşulları dikkate alınarak bankanın belirlenmesidir.

 

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 2 Kasım 2017 - 3:11:08

Benzer Konular

Yukarı Çık