Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

EFT Saati Kaça Kadar

EFT, elektronik fon transferinin kısa yazılışıdır. Bu farklı bankalarda hesabı olan insanlara para transfer etmemize yarar. Diyelim ki sizin X bankasından bir banka hesabınız var fakat siz Y bankasında hesabı olan birine para göndermek istiyorsunuz o zaman EFT kullanmak durumunda kalırsınız. EFT’nin aynı bankalar içerisinde transfer olanına ise havale denir. Havale günün herhangi bir saatinde yapılsa bile aynı banka içerisinde olduğu için gönderdiğiniz kişinin hesabına geçer. Fakat EFT de böyle bir durum yoktur. EFT’yi sabah 9 da başlamak üzere en geç öğleden sonra 3 e kadar yapmalısınız. Yoksa göndereceğiniz para ertesi gün sabah göndereceğiniz kişinin hesabına geçer.

Bilgi: EFT Saatleri 2017

Ayrıca hafta sonuna denk gelirse ancak pazartesi para hesaba geçer. EFT saati kaça kadar olduğu özellikle bankalar ve büyük şirketler için önemli bir unsurdur. Bunun yanı sıra EFT yapılırken bankalar kendi aralarında belirli oranlarda bir işletim ücreti keserler. Bu aynı bankalar arasında havale yaparken daha az olmakla birlikte EFT yaparken daha fazladır. EFTnin saatleri bankaların tutumlarına göre değişiklik göstermektedir. Eğer kartınız maaş hesabına bağlı ise banka sizin şirketiniz maaş yatırırken EFT saatleri göz ardı edebilir.

Teknolojinin hız kazanması ile beraber banka işlemleri de hız kazandı. Daha on yıl öncesine kadar banka cüzdanı dediğimiz para gönderip almamıza yarayan ve üzerine her yaptığımız işlemin işlendiği cüzdanlar vardı. Bankada her işlem yapmak istediğimizde kalkıp bankaya gitmemiz gerekiyordu. Fakat şimdi internetten hatta cep telefonlarımızdan istediğimiz her işlemi halledebiliyoruz. Hatta banka hesabımız olmadan bile bankamatikten istediğimiz insana para gönderebiliyoruz.

Detay: Banka EFT Saatleri Listesi! Resmi Tatil ve Hafta sonu EFT

EFT yaparken zaman zaman para askıda kalabilir. Bu nedenle EFT yaptığınız da referans numarasını bir yere yazmanız çok önemlidir. Bu tarz durumlar yaşanabilir. Bu durumlarda müşteri hizmetlerini arayıp referans numaranızı vererek durumun çözülmesini sağlayabilirsiniz. Bankalar şikayet olmasını istemedikleri için bu tarz durumlara özen gösterirler. EFT’nin yanlış gitmesi durumunda ise bankanıza ve yanlış giden kişiye danışarak sorunu çözebilirsiniz. Teknolojinin bu kadar kolay olduğu dönemde bankacılık işlemleri eskisinden çok daha kolay.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 29 Ekim 2016 - 2:34:33

Benzer Konular

Yukarı Çık