Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

EFT Hakkında Merak Edilenler

Zaman kavramı hızla gelişen teknoloji ile birlikte daha çok ihtiyacımız olan bir olgu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Örneğin başka ilde ya da kişinin kendisine uzak bir konumda ikamet eden ve ticari ilişkilerin çok sık yapılması nedeniyle para akışının daha da sıklaştığı bahse konu kişilerle, bu ilişkiler daha da karmaşık bir yapıya bürünmüştür.

Ayrıca tüm bu karmaşıklıkta bankacılık işlemleri, daha güvenli ve hızlı olması nedeniyle her zaman güzel bir alternatif olarak yapılan tüm işlemleri basite indirgemektedir.

EFT Hataları Ya Da EFT’den Vazgeçme

İşte para transeferinin ihtiaç olduğu günümüzde banka üzerinden bu işlemler rahatlıkla halledilebilmekdtedir.

Bununla birlikte bu süreçte banka gişesinden ya da internet bankacılığı üzerinden yapılan bu işlemlerde kimi zaman hatalar olabilmekte ve bununla birlikte bu hatalar üzerine bazen para yanlış hesaba gidebilmekte bazen kişi vazgeçerek yaptığı EFT’yi iptal edebilmektedir.işte bu süreçte ise bankalar devreye sokularak işlemlerin iptali nasıl olmaktadır ? Yapı Kredi Bankasından yaptığınız EFT’yi nasıl iptal edebilirsiniz ?

EFT Sistemi Nasıl Çalışır?

Yapı kredi bankasından yapılan bir EFT‘nin iptal edilmeden önce ilk olarak bahse konu bu banka da EFT sisteminin nasıl çalıştığını bilmekte fayda vardır.

Yapı kredi bankasından yapılan bir EFT işleminde ilk adımda gönderilmek istenen para yapı kredi bankasının kendi havuzunu takiben gönderilen bankanın havuzuna buradan da hedef kişinin hesabına geçmektedir.

Bu sebeple yanlış bir EFT de ya da iptal etmek istediğiniz bir EFT de önemli olan ilk adım, hızlı olmaktır. Para Yapı Kredi Bankasının havuzundan çıkmadan müdahale edebilmektir.

Yapı Kredi EFT İptali Nasıl Yapılır?

Öncelikle hemen 4440444 aranarak ilgili temsilciye durum anlatılır eğer burada para halen Yapı Kredi Bankası havuzunda ise temsilci tarafından direkt olarak iptal edilir. Bununla birlikte bahse konu para hedef bankanın havuzuna geçmişse Yapı Kredi Bankası temsilcisi tarafından hedef bankaya para iade talebi oluşturulmalıdır.

Tüm bunların yanında ise en kötü senaryo, paranın şahsın hesabına geçmesidir ki burada da hedef banka ilgili parayı sadece paranın hesabına geçtiği ilgili şahsın izni ile işlemi iptal edebilmektedir. Aksi halde ise yanlışlığı yapan kişi için kalan tek yol yasal yollara başvurmaktır.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 9 Ekim 2017 - 5:28:53

Benzer Konular

Yukarı Çık