Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Devlet Destekli Hayvan Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet Destekli Hayvancılık Kredisi

Çoğumuzun sorduğu soruların başında gelir aslında hayvancılık kredisini nasıl alabiliriz? Hayvancılık desteği sağlayan krediler için hangi şartları sağlamamız gerekmektedir. Bu soruları çok sorduğunuzu tahayyül etmek çok da zor değil bizim açımızdan. Sizler bu makalemizde Devlet hayvancılık teşvikleri hakkında bilmediklerinizi bulabileceksiniz. Öncelikli olarak bilmeniz gereken şudur ki, anlatacağımız bu uygulamalardan ve avantajlardan yararlanabilmek için belirlenen usul ve şartlara uyumlu olunması elzem bir durumdur.

Devlet Destekli Hayvancılık Kredisi Şartları

Devletin verdiği karar doğrultusunda, TÜRKVET (Veteriner Bilgi Sistemi) ‘e göre işletmeleri aktif olarak çalışan üreticilere, büyükbaş için en az 10 baş, küçükbaş için ise en az 100 baş kapasiteli yeni ahır ve ağıl tadilatı, yapımı ve bu kapasitelere uygun boğa, koç teke alımına hibe desteği uygulanmaktadır.

KOSGEB Hayvancılık Desteği Hakkında

Hayvancılık kredisi çekmek istiyorsanız kesinlikle KOSGEB’i tercih edebilirsiniz. Bilmeniz gereken önemli bir konu ise Kosgeb’in canlı hayvan için kredi vermemesidir. Hayvancılık yapmak isteyenler için tesis kurulumu gibi hizmetler için KOSGEB üzerinden kredi alabiliyorsunuz.

100 bin TL sıfır faizli destek kredisi alabilirsiniz ve ayrıca 50 bin TL hibe kredisi de uygun görülürse alabilirsiniz. Hayvan alımı yapmayacaklar için ideal ve güzel bir kredidir.

Ziraat Bankası Hibe Kredi İçin Hangi Evrakları İstiyor

Kredi alacaklar çiftçi belgesi, nüfus belgeleri, alacağınız krediye karşı vereceğiniz teminatlar ile ilgili  tüm belgeler son üç yıla ait gelir gider tablosu bilançosu gerekmektedir.

Kategori: KOSGEB, Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 10 Eylül 2016 - 12:32:31

Benzer Konular

Yukarı Çık