Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Chip Para Geçen Mağazalar

Yarım asırı geçen süredir çiftçilere hizmet sunmak amacı il kurulmuş bir özel banka olan Akbank yaygın üye ağı ile alışverişlerimizde taksit imkanından bolca faydalanmamızı sağlıyor. Bankalar kredi kartlarının kullanım ağını yaygınlaştırmak ve daha fazla üyeye sahip olmak için son yıllarda puan kampanyalarına oldukça çok ağırlık veriyorlar. Özellikle yüksek miktarlı yapılan alışverişlerde bankasına göre değişiklik gösterse de kazanmış olduğumuz puan miktarları hiç de azımsanacak gibi değil.

chip para harcaması

chip para harcaması

Chip Para Geçerli Olan Yerler

Yaygın üye ağıyla puan sisteminin keyfini kullanıcılarına yaşatan bir diğer banka ise Akbank. Chip para adını verdiği alışveriş puanlarını neredeyse tüm üye işyerlerinde kullanabilme imkanını sunuyor. Akaryakıt istasyonundan, mağazalara , internet alışverişlerinize kadar, hatta marketlere de bile puanlarınızi harcayabileceğiniz noktalar mevcut. Bu alışveriş noktalarının bazılarını paylaşmak istiyoruz. Axess ile yaptığınız alışverişlerinizden hesaplanan puanlarınızın hesaplanmasında 1 TL 1 CHIP Paraya eşittir.

Chippara Kullanılabilen Marketler

Örneğin: akaryakıt istasyonlarında puanlarınızı kullanabileceğiniz noktalar güncel olarak şöyle, Opet Akaryakıt İstasyonu, Bp akaryakıt İstasyonu, Total akaryakıt istasyonu, ve Petrol ofisidir. Puanlarımızı gıda alışverişletimizde de kullanabilmemiz mümkün, bu üye işyerleri ise, Kiler, Dia , Migros ve Carrefour olarak bilinmektedir. Chip paranızın dilediğinizce harcayabileceğiniz bazı mağazalar ise boyner, Lc waikiki, yapı alışverişlerinizde Tekzen , teknoloji alışverişlerinizde ise Mediamarket’tir.

chip para marketler

chip para marketler

Akbank Chip Para Kazandıran Kampanyalar

Son yılların en çok tercih edilen alışveriş noktaları olan online internet alışverişlerinizde de puanlarınızı kullanmanız mümkün. N11.COM, Markafoni, Hızlıalcom alışveriş sitesini chip para kullanım noktalarına örnek olarak gösterebiliriz.
Kredi kartı puanları büyük alışverişler yapmadıkça işine yarayacağımız miktarlara kısa sürede ulaşmaz. Bu sebeple kazanacağınız puanları biriktirip harcamanız çok daha bereketli olacaktır.

Banka kredi kartları puanları ile ilgili bilmeniz gereken diğer ayrıntılardan bahsetmek gerekirse, öncelikle bir iş yerinde puan kullanamasanız bile puan kazanma şansınız var. Bunun için ödemenizi yaparken, kredi kartınızın ait olduğu bankanın pos cihazından çekim yapılması önemli. Tek çekim alışverişlerde bazen kasa sorumluları, işlemleri hızlandırmak için, herhangi bir pos cihazını kullanabilirler. Bu yüzden sliplerinizi kontrol etmenizi eğer başka postan çekim yapıldıysa bununla ilgili olarak, hemen işlem anında iptal ve yeniden ödeme işlemlerinin tekrarlanmasını talep edebilirsiniz. En çok chip para tek çekim işlemlerinde kazanılır. Taksitli alış verişlerde de puan kazanmanızın yanı sıra, tek çekim işlemlerin puan kazanma yüzdeleri çok daha yüksektir. Sadece kredi kartlarından değil, hesap (debit) kartlarından da yapacağınız alış verişlerde puan kazanırsınız. Bu yüzden nakit yapacağınız alış verişleri de, hesap kartlarınızdan para çekmeden gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak da, puanlar size yaptığınız alış verişlerde hediye olarak verilen puanların iadesi yapılmıyor. Yani bir ürünü ya da hizmeti geri iade etmek istediğinizde, ödeme puan ile gerçekleşmiş ise, iade yapılmaz. Bunun yerine değişim ya da en fazla şirket prosedürü uygunsa, ileri zamanda kullanılmak üzere çek verilebilir.

Kategori: Akbank, Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 4 Ocak 2016 - 6:08:24

Benzer Konular

Yukarı Çık