Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Borç Transferi Yapan Bankalar ile Borç Transferi Kredisi

Kredi, finansal hayatımızın vazgeçilmez bir unsuru olduğu günümüzde artık tüm nakit ihtiyaçlarımızı kredi ile halleder hale geldi. Tatilden konuta, taşıttan eğitime hemen her konuda banka şubelerinin kapısını çalıp her ihtiyacımızı kredi yolu ile çözer olduk. Kullanırken güzel ama geri ödemeye gelince çeşitli sıkıntılarda yaşamıyor değiliz. Ödemelerde sıkıntı yaşayıp ipin ucunu kaçırdığımız durumlarda, ekonomimiz giderek dağılmakta buna bağlı olarak çeşitli bankalara çeşitli konularda kredi borçlanmasına gidilmekte, bu durum bizlere kredi takibi konusunda ciddi sıkıntılar yaratmaktadır. İşte tam bu noktada yaygın olarak tercih edilen yollardan biri toplum içinde borç kapatma kredisi olarak bilinen kredi şekli olup finansal adı borç transferi kredisidir.

İlgili: Borç Yapılandırma Nasıl Yapılır

Çeşitli bankalardan çok sayıda alınan krediler en pratik şekilde borç transferi kredisi ile yapılabilmekte, bu krediler de borç transferi yapan bankalar tarafından verilmektedir. Bu kredinin esası sayıca artmış kredilerin tek çatı altında toplanması esasına dayanmaktadır. Örneğin tüketici 4 ayrı bankadan kredi çekmiş ve 2 ayrı bankanın da kredi kartını kullanır durumda iken bir süre sonra ödemelerde sıkıntıya düştüğü durumlarda bu kredilerin tamamını birleştirip ödemek istemekte ve bunun içinde yine borç transferi yapan bankalara güvenip yine başka bir bankanın kapısını çalmaktadır.

Bu kredi bir nevi yapılandırma tarzında olup hem tüm krediler birleştirilmekte hem de tek çatı altında toplanıp birleştirilen kredinin vadesi daha esnek olarak ayarlanabilmektedir. Ancak burada bilinmesi gereken bir durum vardır ki bu kredinin esası diğer bankalara olan borçların kapatılması üzerinedir. Yani tüketicinin elin herhangi bir para verilmemektedir. Tüketici bu krediye başvurduğunda eski kredilerine ait borçların ilgili belgelerini bankaya belgelemekte, banka bu belgelere istinaden müşterinin ilgili bankalardaki borçlarını kapatmaktadır. Sonuç olarak bahse konu kredi hiçbir şekilde müşterinin hesabına geçmemektedir.

Detay: Borç Yapılandırma Nasıl Yapılır

Günümüzde borç transferi kredisi veren bankalar çok sayıda olup bunlardan bazıları şöyledir.

  • Vakıfbank: 36 ay vade 1,24 faiz oranı
  • Finansbank: 36 ay vade 1,20 faiz oranı
  • Denizbank: 36 ay vade 1,52 fazi oranı
  • Türk Ekonomi bankası: 36 ay 0,99 fazi oranı
  • Akbank: 36 ay vade 1,15 faiz oranı

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 17 Ekim 2016 - 9:34:14

Benzer Konular

Yukarı Çık