Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

“Borç Para Veriyorum” diyen İletişim numaraları

Tefecilerin Telefon Numaraları ve İletişim Bilgileri Hakkında

Borç batağına girmiş insanlar, çaresiz bir şekilde nasıl bu sorunun içinden çıkacaklarını düşünür. O kadar bulanırlar ki, tefecilere başvurmanın son çare olduğunu düşünürler. Bu durumun nedeni, bankaların müşterinin dosyasını hukuk bürosuna vermesi ve hukuk bürosunda çalışan kişilerin kendini avukat olarak tanıtarak, müşteri korkutması, hatta tehdit etmesidir.

Bir çok hukuk bürosu, çalışanlarının bu tarz terbiyesizliklerine ne yazık ki göz yummakta, borçlu kişiler ise sonu intihara kadar gidebilen bu bunalım durumundan kurtulamamaktadır. Sonuçta kimse borcu olsun istemez ve borcunu ödemek için bir çok çare arar. Ancak bazı durumlarda, hukuk bürosu çalışanları ya da bankalar müşterilerine borçlarını ödemeleri için tehdide varan kelimeler kullanarak, psikolojik baskı yaratmaktadır.

Bunalıma giren insanlar arama motorlarında borç para verenler, acil paraya ihtiyacım var, tefeci arıyorumborç para veren tefecilerin telefon numaraları gibi aramalar yaparak, daha büyük bir batağın içine sürüklenirler. Bu da toplumdaki psikolojik durumun daha da körüklenmesine, suç oranının artmasına ve insanların kendilerine ya da çevresindekilere zarar vermesine neden olur.

Tefeci Neden Riskli?

Tanıdığımız insanlardan bile borç almak mümkün değildir. Çünkü herkesin birbirine kuşkuyla yaklaştığı ve güvenmediği günümüzde, borç ilişkisi ancak bankalarla kurulabilmektedir.

Bu durumda tefeci de, tanımadığınız biridir ve tanıdıklarınız bile kuşkuluyken, tanımadığınız ve ne yaptığınızı, sabıkasını bilmediğiniz bir kişinin size borç vermesi, faiz dahilinde bile olsa, karşılıksız değildir.

İnsanları zor durumda bırakan bu tür sorunlar tefeci gibi kişilerle asla çözülmemelidir. Sizi kandırmak için yol arayan onlarca kişi ve kuruma güvenerek, bu tür ilişkiler kurmamalısınız.

Sicili Bozuk Olana Kredi Verilmezse Borç Nasıl Ödenecek?

Kredi sicili bozuk olana kredi vermeyen bankalar, yeni riskler almak istemezler. Oysa zamanında önlem alınması için kredi arayışında olan borçlulara kolaylık sağlansa, iki tarafta da bir mağduriyet söz konusu olmayacak, hatta banka karlı çıkacaktır.

Ama kimse tüketicileri düşünmediği için bu tür çözümler uygulanmaz. Bankanın ya da hukuk bürosunun tehditlerinden bunalan insanların psikolojisini rahatlamak gerekir. Çünkü evinize ya da maaşınıza icra gelebilir ve bu durumda gerilmenize gerek yoktur. Sonuçta her şeyin bir çözümü vardır ve kimse ve hiçbir şey sizin canınızdan daha kıymetli değildir. Bu yüzden o boş tehditleri dikkate almayıp, umursamayın.

Zaten paranız olsa borcunuzu ödersiniz, bunu anlamayan kişilerle muhatap bile olmayın. Ancak size ödeme kolaylığı sağlayan teklifleri değerlendirerek, borcunuza faizler eklenmeden ödemenin yollarına bakın.

Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Banka Yok Mu?

Kredi notu düşük olan kişilerin eğer banka şubeleri ile ilişkileri iyiyse, belirli bir miktar dahilinde kredi çekmeleri mümkün olmaktadır.

Ancak bu durum bankanın inisiyatifindedir ve kesinliği yoktur. Eğer banka size kişi ya da kurum olarak güveniyorsa, kredi başvurunuzu özel müşteri statüsünde onaylanacaktır. Ancak risk grubundakilere kredi verilmesi oldukça istisnai ve zor bir ihtimaldir.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 14 Eylül 2016 - 3:18:40

Benzer Konular

Yukarı Çık