Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Borç Ödemek İçin Yapılacak Dualar Nelerdir

Günümüzde borçlarından sıkılmış ve bunalmış sayısız kişi var. Öyle ki; borç ödemek için yapılacak dualar nelerdir adı altında araştırmalar devam ediyor. Günümüz şartlarında gerçekten geçim çok zor. Hatta tek bir kişinin aldığı para ile geçinmeye çalışmak ise daha da zor.

Şuanda ülkemizde borçlarından kurtulmak isteyenler arayış içine giriyorlar. Ne yaparım da borçlarımı öderim diye her tarafa sarıyorlar. Ancak, eğer çalışıyorsan ve evine ekmek getirebiliyorsan borçlar elbet birgün bitecektir. Çalışmanın dışında bir de dualara sığınırsak bitmeyecek borç yoktur.

Malumunuz insanlarımız her zaman borçlarından şikayet ederler. Öyle ki; her ailenin mutlaka borcu olduğundan bu kişiye has bir sıkıntı değildir. Eğer sizin de bitmek tükenmek bilmeyen borçlarınız varsa bu borçları ödeyebilmek ve sıkıntılardan kurtulabilmek için dualara sığınmalısınız.

Gereken gayreti ve çabayı gösterdikten sonra dua ederek sıkıntılarımızı hafifletmemiz gerekmektedir. Bizler için gönderilen pek çok dua sıkıntılarımıza ışık olmaktadır. Müslüman bir ülke olarak dinimizi en iyi şekilde yaşayarak sıkıntıların üstesinden gelebiliriz. Öyle ki; borçlardan kurtulmak için pek çok dua mevcuttur. Sizler de bu dualara sığınarak borçlarınızdan Allah’ın izni ile kurtulabilirsiniz.

BORÇ ÖDEMEK İÇİN OKUNACAK DUALAR

İşte sizi feraha ulaştıracak o dualar:

*Allâhümme innî eûzü bike minel hemmi vel hazeni ve eûzü bike minel aczi vel keseli. Ve eûzü bike minel cübni vel buhli. Ve eûzü bike min ğalebetid deyni ve gahrir ricâli.

*Kul Allahümme Malike’l Mülki tü’ti’l-mülke men teşâu ve tuizzü men teşâu ve tuzillü men teşâu biyedike’l- Hayri inneke ala Külli şey in Kadir. Tulicu’l-Leyle fi’n-Nehari ve tulicu’n-Nehari fi’l-Leyl. Ve tuhricu’l-Meyyite mine’l-Hayy ve türziku men teşâu biğayri hisab. Rahmane’d-Dünya ve’l-Ahirati ve Rahime huma tu’timen teşâu minha ve temneu menteşau, irhamni rahmeten tuğnini biha an Rahmeti men sivâke. ”

Borç ödemek için yapılacak dualar arasında en etkili olanlardan biri de VAKIA suresidir. Vakıa suresini her kim gece yatmadan okumayı adet edinirse denizler kadar borcu da olsa öder buyruluyor.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 20 Haziran 2015 - 12:25:29

Benzer Konular

Yukarı Çık