Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Bireysel Emeklilik Hangi Firmadan Yaptırmalı?

En çok korkulan şeylerin arasında gelen şey nedir ? bilir misiniz.. Bence Yaşlılık.. ürpertici. Yaşlı insanlar genelde torunları tarafından çok sevilir. Hele ki beyaz saçlı pamuk gibi olanlar yok mu. Şeker gibi yemede yanında yat. Ama bazıları bırakın yanında tutmaya evinde bile yatırmaktan memnun değil.

Etrafta görürüz yaşlılar dışarı atılmış, evsiz barksız yada bakım evlerine teslim edilmiş. O kadar çok örnek var ki verilecek. Ama çok zor onlar için hayat. Düşünsenize o kadar özenle büyütülüp yetiştirilen evlatlar tarafından sokağa atılmak. Çok acı.. bu yüzden yaşlanmadan ölmeyi tercih ederim. Hiç olmazsa genç hatırlanırım.

Herkesin bu zamanlarda bir sosyal güvenceye ihtiyacı var. Yada bir bireysel emekliliğe aslında bu herkez için gerekli genci yetişkini yaşlısı çocuğu hepimizin ihtiyacı var. Düşünsenize siz bir veriyorsunuz onlarda üzerine devlet katkısını koyup rakamı yükseltiyor. Süper bir şey zamanla o rakam artıyor ve emekliliğinize sebep oluyor.

Vakıfbank ta duydum birebir şahit olduğum bir durum. Vakıf emekiliğe 100tl yatırıyorsun sana devlet katkısıyla 125tl olarak veriyor. Ufak ufak birikim aslında. Olduki ihtiyacın oldu pat ordan burdan isteyeceğine git çek paranı. Keyfine bak. Ne milletin lafını nede yakınının dırdırını çek.

Herkese lazım bir emeklilik…

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 30 Ocak 2016 - 8:17:36

Benzer Konular

Yukarı Çık