Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Bir Ayda Kredi Notumu 100-150 Puan Nasıl Artırırım?

Bankalardan kredi almak için ilk başvurulan bilgiler arasında olan kredi notu, kredi verme sürecinin en önemli aşamasıdır. Finansal geçmişi ifade eden bir not olarak kullanılan kredi notu hesaplama aracı kullanan bankalar tarafından hesaplanabiliyor. Kredi notu düşük kategoride bulunan bireylerin kredi alabilmek için teminat,kefil göstermek gibi sıkıntılar yaşaması olası. Fakat bazı yöntemler izlenerek kredi notunu kısa zaman içerisinde yükseltmek mümkün.

1- Ödeme Düzenini Değiştirin

Kredi kartının borcunun minimum ödeme tutarının ödenmesi ve ödeme tarihlerinin geçirilerek ödeme yapılması kredi notu üzerinde olumsuz etki oluşturacaktır. Bu nedenle borcun tamamının ödenmesi ve son ödeme tarihinden önce ödeme yapılması kredi notu üzerinde olumlu etki yaratacaktır.

2-Kredi Notunuzu Öğrenin

Kredi notunun değerinin bilinmesi kredi notu arttırımı yapılması konusunda önemli bir yere sahip. Ücretsiz kredi notumu nasıl öğrenebilirim diye soran kişiler bankada yaptığı kredi alımı gibi işlemlerde banka personeline öğrenme isteğini belirterek sorunsuz bir şekilde öğrenebilir. Fakat kredi başvurusunun olumsuz sonuçlanması kredi notuna olumsuz etki yapacağı için sadece kredi notunu öğrenmek için olumsuz sonuçlanacak kredi başvurusu yapmak gibi yöntemlere başvurulmamalıdır.

3-Bütün Borçlardana Kurtulun

Sadece bankaya olan kredi kartı ve kredi borçları değil kişinin başka bankalara, kişilere ve firmalara olan borçları da kredi notunun hesaplanmasında etki eder. Bu nedenle kredi notu yükseltmek isteyen kişilerin ev faturaları,abonelik gibi bütün borçlarını kapatması kredi notunun yükselmesini sağlayacaktır.

4-Kredi Not Aralıklarını Öğrenin

Kredi notu belirli puan aralıklarına göre farklı risk gruplarını kategorize etmek için kullanılır. 1400 kredi notu az riskli grubunu belirtirken 1700 ve üstü kredi notuna sahip olmak en az riskli kredi grubunu ifade eder. Kredi notu öğrenildikten sonra hangi grupta olunduğunu belirlenmesi kredi notunun ne kadar arttırılabileceğini belirler. 1500 ve üstünde kredi notu olan grupta kredi not aralığının yükseltilmesi daha zor iken 700 puana kadar olan riskli gruptaki kişiler bir kaç değişiklik yaparak daha hızlı bir şekilde kredi notunu yükseltebilir.

Kategori: Kredi Notu
Yazar: Tarih: 6 Ekim 2017 - 5:09:20

Benzer Konular

Yukarı Çık